
A FOLYTATÁS
Szóval mint azt már az előző kritikámban is megírtam, borzasztóan vártam az Owari no Seraph második évadát. Tény, hogy az első hagyott némi kívánni valót maga után, de egy nagyon ígéretes bevezető évad volt, és a sok hibája ellenére is megteremtett egy nagyon erős atmoszférát. Jár egy piros pont a készítőknek, hogy a két évadot mindössze csak 2 hónap választja el. Emiatt nem kellett olyan sokat várnunk arra a bizonyos folytatásra. Hiszen az első évad semmi féle ideiglenes befejezést nem kínált számunkra. A folytatások típusairól már beszéltem egy másik kritikában szóval azt most nem fejteném ki. Az Owari no Seraphot nem érdekli mikor láttad az első évadját. A történet ott folytatódik ahol abba marad. Pontosan ott. Yuval ugyanis a nagy csata utáni estén találkozunk szinte. Ez viszont szerinten nem egy jó megoldás. Ugyanis én hirtelen azt sem tudtam milyen csatára meg átalakulásra céloznak itt nekünk. Pár rész múlva persze fölszállt a köd, de ez egy hibás folytatás szerintem.
TÖRTÉNET
A nagy csata után vagyunk. Yuról kiderül, hogy a furcsa mutációja nem másért lehetséges hanem azért mert ő a vég szeráfjának egy tagja, úgy mint Mika. A vámpírok el akarják pusztítani a vég szeráfját de vezetőjüknek Krulnak más terve van. Így megbízza Mikát, hogy keresse meg rég elveszett barátját és hozza el neki. Mika pedig el is indul, hogy visszaszerezhesse családját. Eközben az emberek is új haditervel állnak elő. Egy különleges egységet létrehozva elindulnak Nagoyába, hogy ott minnél több nemest kiírthassanak. Yunak és csapatának pedig folyamatosan fejlődnie kell ha tartani akarják az iramot.
GRAFIKA
Megmaradt ugyanaz a festett háttér. Néha kifejezetten szép továbbra is, de ha már embert is raknak bele akkor szimplán csak gagyinak tűnik. Néha működik, néha nem, de mindenképpen érdekes. A csata jelenetek szépre és izgalmasra lettek megkoreografálva, azzal nincs baj. Viszont néha, plána ha messziről mutatták mintha Mika alakja kissé moletté vált volna. Azokon a feszes ruhákon nem ütnek át az izmai, és megtartották a kissé gyerekes arcát amihez párosítottak egy nagyon széles testet. Lehet, hogy a vámpírok vére ennyire hízlaló lenne?
SZEREPLŐK
Yu: Milyen is egy jó hős? Hát természetesen bátor, igazságos, segítőkész. Yu megfelel minden paraméternek.....ergo bzi unalmas egy személyisége van. Az egyetlen dolog ami őt eddig egyedivé tette, hogy nehezen tudott közeledni az emberekhez a tragédiája miatt. Na ez már nincsen. Három percnyi ismeretség után mindenki a legjobb barátja lesz. Ezek még bocsánatos bűnök lennének, de a hülyeség nem az. Egy anime követendő főhőse és példája nem állhat egy tengerimalac értelmi szintjén. Ez persze mind abból adódig, hogy Yu nagyon becsületes. DE, ha adnak neki egy parancsot...külön fölszólítják, hogy nem fordulhat vissza senkiért ő akkor is megteszi. Komolyan mondom mindig az ellentétét csinálta annak amire kérték. Yu csak két kapszulát vehetsz be. Jó akkor beveszek négyet. Yu jobbra menj! Oké akkor balra megyek! Förtelmes, három rész elment csak az ő fegyelmezetlensége miatt.
Mika: Tudom, hogy Mikának elég nagy a rajongó tábora, amit valamilyen szinten meg is tudok érteni. Hiszen Mikának nagyon erős a kisugárzása és a karizmája, hatalmas az ereje és jó a kiállása. Néha egy nagyon erős vámpír karakternek láttam. Aztán...aztán vissza tér a jó öreg rinyamalomhoz. Folyamatosan sír valamiért. Persze nehéz a sorsa, de egy kicsivel kevesebb könny belefért volna.
Guren: Kár lenne tagadni, még mindig ő a kedvenc karakterem. Guren annyir pofátlan és vicces, de közben megvan a saját magához viszonyított szeretete. Tulajdonképpen ő képviseli az owari no seraph világát és hangulatát. Viszont az ő történetét is folytatják...nem jól. Kb az első részekben kiderül, hogy Shinoa nővére halálosan szerelmes volt Gurenbe akit ezt valószínűleg viszonozta. Ám a lány démonná változott és Gurennek kellett legyőznie. Bizony Shinoa nővére lett Guren kardja. Származik ebből néhány jó poén, de Guren tekintélyét nagy mértékben lefokozták azzal, ahogyan a lány elkezdi átvenni rajta az uralmat.
Shinoa: Igazából még mindig ő a legmeghatározóbb női karaker. Nem sokat változott az első vadhoz képest. Megmaradt ez a szatirikus gyermeteg belseje, ami nagyon komoly belső harcokat takar. Viszont az érzelmei Yu iránt egyre erősebbek, már-már kínos is, ahogy a fiú nem veszi észre az utalásait.
NEGATÍVUMOK
Mint azt a címe is mutatja ez a 12 rész mindössze egy csatát foglal magába. Ezzel még önmagában nem lenne gond hiszen egyáltalán nem unalmas ez a csata. Viszont kb. az 5. rész környékén már elkezdenek vonulni tehát harci készültségben vannak. Így nem igazán jut idő arra, hogy kibontsák a karaktereket vagy, hogy bármilyen érzelmek fejlődhessenek. Nekem nagyon hiányzik, hogy Shinoa részéről történjen valami gesztus Yu felé, és ne csak ez a cicázás maradjon meg köztük. Viszont amiatt, hogy ilyen sokáig ilyen komoly harcok folynak Yunak nagyon sok lehetősége van hülyének lennie, és hülye is. Folyamatosan veszélybe sodorja a saját társait az önfejüsége miatt. Annyira várom, hogy emiatt végre kapjon egy hatalmas sallert. Ez a széria nagyon sok mindent kijavított az első próbálkozása óta de továbbra is jelen van egy szarvas hiba. Mivel nincssok idejük leülni és beszélgetni, elmondani mennyire szeretik egyást, meg filozofálgatni, ezért ezt harc közben teszik meg. Kedélyesen elbeszélgetnek miközben egy kard van a torkukhoz tapadva. Ráadásul néha a haditervet beszélik meg úgy, hogy az ellenség ott áll tőllük négy méterre. Nagyon sokan elégedetlenek voltak mert rossz volt az anime lezárása. Nos szerintem is. Hiszen még akkor is ha tudod, hogy folytatni fogod, akkor is kell neki egy ideiglenes lezárást adni. Ők viszont csak egyre több rejtélyt nyitottak meg számunkra. Na ezekra a második évad sem ad választ. Sőt a 12. résszel konkrétan öszezavarják az egész eddigi dolgokat. Az utolsó rész egy merő gusztustalan förtelem, szégyeljétek magatokat, nem is akarok róla beszélni
POZITÍVUMOK
Az alkotók végre rájöttek, hogy ez egy shounen. Bizony, én sem akartam elhinni de vannak benne harcok. Ráadásul nem is akármilyenek. Nagyon jó, pörgős és izgalmas harcok. Néha csak úgy kapkodtam a fejem. Megjelennek menő új képességek. A vámpírok harca fantasztikus, erősek, gyorsak, és nagyon technikásak. Az emberek meg mint kiderült ehez tudnak alkalmazkodni. Bevallom volt néhány jelenet ahol a körmöm is lerágtam. Mikát külön kiemelném, hiszen nem akármilyen küzdelmet nyomott le a fináléban. Ami pedig egy hatalmas piros pont, hogy az anime nem vesztette el a humorát, sőt reflektál is arra. Nekem volt egy nagyon meghatározó pillanatom. Shinoa osztaga elindul a vámpírok ellen, de útközben is belekeverednek egy kissebb csatába ahol poénból ott hagyják Yut. Ez egy nagyon komikus pillanat meg is mosolyogtam. Emiatt a kis tréfa miatt viszont elkésnek az eligazításról. Mikor Guren ezt számon kéri Shinoa szintén tréfásan akarja elhárítani a felelőséget. A jó öreg Guren meg persze lealázza őt a srága földik. Még én is elszégyeltem magam, hogy mókásnak találtam az előző jelenetet. Szóval az Owari no Seraphnak rentgeteg a hibája, de valamiért mégsem lehet rossz animének titulálni mert fantasztikus a hangulata. Egyszerűen csak belekerülsz ebbe a titkos kis világba ahonnan nem lehet kijönni. Minden kis bosszantó hibájával együtt is élmény megnézni.
MIKA X YU
Ezt nem igazán tudnám se pozitívnak se negatívnak írni szóval erről külön kell beszélnem. Sokan mondogatják, hogy ennek az animének kínosan yaoi szaga van. Nos tény, hogy Mika és Yu az első évadban is nagyon szenvedélyesen beszéltek egymásról de arra még rá lehetett fogni a testvéri szeretetet. Viszont az anime most számomra nyíltan fölvállalta ezt a kapcsolatot. A vérzívás egy nemzetközi metafórája a közösülésnek. Tudtam is, hogy erre fog a végén minden kimenni. Mika még nem ivott emberi vért, de mostanra elért abba a szakaszba ahol nem bír magával, többször is vissza kell magát fognia nehogy letámadjon valakit. Köhöm csak nem a pubertás? De az! Végül Yu lesz neki az első. IGEN!!!! Mondhat akárki amit akar de abban a jelenetben le sem lehet tagadni a szexuális töltötséget. Be van lassítva, szép zene szól, vízszintesben történik. Nem csalás nem ámítás Mika és Yu ott lefekszenek egymással. Ezt mutatja az utána való kis haza sétálás. Ez valamilyen értelemben jó mert nagyon szép és drámai a kapcsolatuk, bár lehet én Shinoának jobban örülnék. Viszont erre örökre rá lesz húzva, hogy ők testvérként szeretik egymást, ami engem zavar ha már ilyen nyíltan történnek a dolgok.
AJÁNLÁS
Ha nem tetszett az első évad akkor fölösleges lenne folytatni, mert nem sok minden változott a márciusban mejelent széria óta. Ha nagyon nem bírod a lezáratlanságot akkor lehet érdemes lenne megvárni míg megjelenik a harmadik évad is. Ezen felül viszont ez továbbra is egy jó hangulatú néhol kiséé idegesítő anime. Bár lehet, hogy én már rányomnám a yaoi matricát.
10/7.5 jó szórakozást hozzá! :)
következő: Guilty Crown
Megosztás a facebookonSzeretlek. És ez az a fajta amikor a feleséged akarok lenni.
GYEREKKORI SZERELEM
Nagyon szép az a történet mikor valakik együtt nőnek föl, és a sok viszontagság ellenére barátságuk szerelemmé nő velük együtt. Ez a műfaj annyi borzalmas filmet okádott ki magából, hogy az már szinte lenyűgöző. Viszont az animéknek általában jól állnak ezek s zerelmi szálak. Csak, hogy néhány példát említsek Ef- a tale of memories, a gyerekkori szerelemből következik az egyik leggyönyörűbb szerelmi vallomás. Fairy tail, Hotarubi no mori e, Akatsuki no Yona, és ha nagyon szúrós szemmel nézzük akkor még az Attack on titan is. Na de mitől működhetnek ezek az animék? Attól, hogy a szereplők végig nézhetik egymás felnőtté válását és ezáltal nőhet föl bennük ez az érzelem. Az AnoHana viszont ezt eldobta....ami elég érdekes húzás.
TÖRTÉNET
A történet szerint Jintan, Menma, Anaru, Poppo, Tsuruko és Yukiatsu gyerekkoukban legjobb barátok. Ők a szuper békavadászok. Felüti közöttük fejét a szerelem és a féltékenység. Mígnem egy nap Menma beleesik a folyóba és meghal. Mindenki saját magát hibáztatja a lány haláláért. A csapat szétválik, meg is gyűlölik egymást, ám nem tudnak szabadulni Menma emlékétől. Főlleg Jintan, aki pár év múlva egy nyári napon elkezdi látni Menma szellemét. A lány nem tud nyugodni míg nem teljesítik a kívánságát, ezért a csapat újra összekovácsolódik, hogy végre búcsút vehessenek az imádott lánytól.
SZEREPLŐK
Jintan: Tökéltes főhőse az animének. Egy olyan fiú karaktert akartak hozni aki egy igazi csoportvezető, s miután átél egy nagy traumát pontosan ezt a tulajdonságát veszti el, és megpróbálja magát mindenből kivoni, hogy csak a gyászának élhessen. Jintan karaktere meglepően aprólékosan van kidolgozva. Főlleg az utolsó részben csúcsosodik ki, hogy milyen is ő igazán, hogy mennyire hajlamos elnyomni az érzelmeit. Viszont el kellett velünk hitetni, hogy ez a fiú nem egy adonisz, és pontosan ezt teszi őt vonzóvá. Mivel a történetben Jintanhoz két szerelmi szál is fűződik ezért nekem mint nézőnek is el kell fogadnom ezt a szerelmet. Sikerült. A részletgazdag kidolgozás teszi-e vagy az, hogy ő képviseli az egész anime hangulatát? Nem igazán tudnám megmondani, de nem ültem értetlenkedve a szerelmi vallomások előtt.
Menma: Ő Jintan...és tulajdonképpen mindenkinek a szerelme. Hupsz, spojler. Viszont itt nem sikerült megugrani azt a lécet ami Jintannál sikerült. Ugyanis... készüljete föl....most figyelj.... MENMA ISZONYATOSAN IDEGESÍTŐ. Lehet, hogy kislányként borzalmasan cuki volt, talán pont emiatt imádta mindenki, mert szép, kedves és olyan kis aranyos. DE! Ha csak azt nézzük, hogy Menma kb 8 évesen meghalt, és visszatért mondjuk 15-16 évesen akkor neki az 8 év teljesen kiesett. Nem szocializálódott, nem tanult, nem is volt emberek között. Ergó egy 8 éves inteligencia szintjén kéne lenni. Valóban azon is van. Jintan viszont időközben fölnőtt, megkeseredett, átélt fájdalmakat. Bármennyire is édes és aranyos nem fogsz vonzódni egy nyolc éves kislányhoz, még akkor sem ha 16 éves teste van. Amire ráadásul még utalások is vannak, hogy ne legyen kínosan pedofil szaga ennek a szerelemnek. Szóval vagy Jintan fogyatékos vagy ez a páros nem illik össze. Ráadásul a már megváltozott fölnőtt Jintan karkteréhez már nem illik a kislányos és érzékeny Menma karaktere. Ettől függetlenül van pár jó pillanata. Néha még aranyos is...tuna lenni. Összeségében nincs is vele nagy probléma, de valahogy így aztán nem tud meghatni az amit átél, csak az ami emiatt Jintanra tükröződik.
Anaru: A lányok számára talán Anaru álhat a legközelebb. A folyamatosan küzdő, a csalástól sem meghátráló lány aki még így is bukdácsol. Anaru tragédiája számomra néha sokkal fájdalmasabbnak tűnő volt mint a főtörténetben zajló tragédiák. Talán ő volt a legemberibb karakter mindenki közül. Az ő megalázottsága és elhanyagoltsága teszi a legnagyobb hangsúlyt a történetre. Anaru nem szimpatikus. Senki se, de ő sem. Ezt szeretném leszögezni, hogy ebben az animében nem fogsz igazán kötődni senkihez, és pontosan azért mert végtelenül kicsinyesek és önzőek, ami tökéletesen rendben van. Hiszen kár letagadni, ez az anime sava borsa
Poppo: Ő a vicces, aranyos, kicsit kövér kisfiú, akiből édesen lúzer felnőtt is válik. Iagzából Poppo karaktere elhagyhatatlan mert egy baráti társoság szerves része. Viszont mivel őt nem vonták be ebbe a szerelmi sokszögbe így néha úgy éreztem, hogy ő a csapaton belül is mintha kirekesztetséget élvezne. Holott ez még csak távolról sem igaz. Viszont a végére a hangsúly annyira átkerült a barátságról a szerelemre, hogy ott nem élvezhetett igazán nagy szerepet, még akkor sem ha a csoport szerves része.
Tsuruko: Nagyon sokat beszélünk arról, hogy ki milyen is volt kiskorában. Ki volt a vezető, a mellőzött, a vicces, a féltékeny, a majmolós és stb. Majdnem mindenkinek irányul egy negatív érzelme a barátai iránt, viszont Tsuruko az akinek annyi van ebből, hogy nem is lehet érteni, hogy még miért van itt. Mit csinál? Elveszti a szerelmi posztot, majd a bizalmasi posztott. Őt vonják ezek a barátságok a leginkább háttérbe. Emiatt kicsit savanyú és rosszindulatú lett minden megmozdulása, és így igazán nem is lehet neki szurkolni.
GRAFIKA
Az AnoHana világa egy nagyon színes, álomszerű képivilág. Kicsit utal ezáltal a nyárra, a felhőtlen gyerekkorra. Menma a teljesen fehér mejelenésével mint virág, vagyis szellem nagyon üdítő ebben a színkavalkádban. Viszont ennél többet nem tudok elmondani erről. Mivel a karakterek nem szépek. Mindenkinek ugyanaz a kicsit sablonos arc van megadva. A vonások nagyon el vannak tompítva, ezért a távoli mozgás néha szaggatottnak tűnik. Viszont az egyetlen dolog amikiverte nálam a biztosítékot azok a hajak. Az anime karakterek haja gyönyörű. Lebeg a szélben, össze - vissza turkálnak benne, belelóg a szemükbe. Éppen ezért én azt preferálom, hogy a haj az igenis legyen kidolgozva, érezzem úgy, hogy az egy igazi ember haja. Itt viszont a haj egy egybenálló csomó. Jintan néha emiatt konkrétan úgy néz ki mintha kolbászok lógnának a fejéről. A másik zavaró pont a szemüveg. Tsuruko ugyebár szemüveges, és a visszaemlékezős képeknél még Anaru is szemüveget visel. Viszont elkerülhetetlen, hogy profilból mutassák őket. Ámbár a szemüket is akarják láttatni, hiszen az az érzelmi kifejezések fő központja. Na, hogyan oldjuk meg? Itt az egyetlen optimális lehetőség a "kamera állás". Olyan szögből kell őket mutatni, vagy olyan szemüvegben, aminek a szára nem takarja ki a szemüket. Az AnoHana alkotói azomba gondoltak egyet és egy radír segítségével frappánsabban megoldották a dolgokat. Eyszerűen a szemük vonalában nincsen szemüvegszár. Elindul a lencsétől megy egy milimétert majd eltűnik, végül a fülnél újra föltűnik. Zseniálisak ezek a japán lebegő szemüvegek.
NEGATÍVUMOK
Engem iszonyatosan zavart, hogy ez az anime nem logikus. Bármennyire is szép, hogy visszatér a gyerekkori szerelmünk, akinek teljesíteni kell a kívánságát...egyszerűen ebben a formában ez nem kivitelezhető. Na de haladjunk lépésről lépésre. Vegyük az általam belőtt életkorokat. Ha Menma 8 évesen meghalt és 15 évesen visszatért, akkor az számomra teljesen hihető, hogy a barátai még mindig gyászolnak, nem tudnak megszabadulni az emlékétől. Viszont! Tegye föl a kezét aki sír az általános iskolai szerelme után mert úgy érzi ő volt az igazi. Ez a pedofil hajlam mind a két fiú részéről szerintem veszetten kínos. Nem ragaszkodhatnak egy nyolc éves lány szerelméhez, ez egyszerűen abszurd. Ráadásul ha bele gondoltok akkor borzasztóan bizarr. A másik fölvetendő kérdés, hogy hol volt eddig Menma? A szellem világban máshogy telne az idő mint lent a Földön? Ráadásul Jintan szerelme számomra teljesen indokolatlan. Miért szeretitek egymást? Hogyan szerettél bele újra? Hol van a karakter fejlődés emberek? Anélkül nem lehet komoly szerelmi szálat létrehozni. A másik nagy hiba, hogy ez az anime mindenáron meg akar ríkkatni. De néha már annyira megakar, hogy azt vártam, mikor néznek ki rám a szerepelők, hogy - Na? Sírsz már? Bevetnek minden klisés búcsúelemet csak, hogy elérzékenyülj. Viszont legyetek erősek, mert ez az anime egy könnycseppnél nem érdemel többet.
POZITÍVUMOK
Az AnoHana világa végtelenül kellemes. A nyár, a patak, a békaszedés. Rentgeteg olyan elemmel zsonglőrködik az anime ami megnyugtató. Néha persze megpróbál egy kicsit fölzaklatni, de szerencsére nem sikerül neki. A búcsúzás nem csak akkor lehet szép ha fölkavar. Persze ez egy drámai mű akar lenni, de sokkal inkább lírai. Ha úgy egy picit belegondolunk csak a címébe. Vagy Jintan záró soraira, ami összhengban van az openingel és az endingel akkor ez a virág toposz gyönyörűen végig van vezetve. Az AnoHana nem egy valós búcsúzást, de még csak nem is egy valós gyászt mutat be. Sokkal inkább egy élet menet. Hiszen a szereplőink fölnőnek, elszakadnak gyermeki ártatlanságuktól lásd: Menma a virág, és belépnek egy sokkal kegyetlenebb világba, ahol minden a kiközösítés, a pletyka és a love hotelek körül forog. Nekik pedig annak ellenére, hogy dolgokról le kell mondaniuk, meg kell tartaniuk a barátságot amely a gyermekkor nyomait hordozza. Számomra ennyit jelent az AnoHana, se többet sem kevesebbet. Nagyon szépek a Menma halálára tett utalások. Sosem mondják ki, vagy mutatják be. Persze ilyenkor néha megszólal az embernek a perverz horror imádó része, hogy mutassák már a lényeget, de ez így volt teljes.
AJÁNLÁS
Ha éppen megnézted életed animéjét, ami után csak sírsz magzatpózban az ágyadban mert fel sem tudod fogni, akkor kezdj bele az AnoHanába. Mert ez egy fantasztikus átvezető két anime között. Szép, nincs sok hibája és szórakoztató. Viszont ne várj valami hatalmas hatást mert az nem lesz. Nem korszakalkotó anime. Szép és kész. Nagyon aranyos és kedves. De már túl fogom csöpögni az egészet. Befejezésnek viszont annyit mondanék, hogy kihagyni sem igazán éremes mert meglepően kellemes érzéseket tud előcsalogatni az emberből.
10/8 :)
Trailer:https://www.youtube.com/watch?v=x8fvwC5xVGg
Következő: Owari no Seraph : Nagoya Kessen-Hen
Megosztás a facebookonA Geass, a királyok ereje, magányossá teszi az embereket. Azt hiszem, ez mégsem volt teljesen igaz. Ugye, Lelouch?
MÁSODIK ÉVAD
Két féle folytatási lehetőség van. Vársz mondjuk jó esetben három hónapot, rosszban négy évet (köszönjük Attack on Titan) és a cselekmény ott folytatódik ahol abbamaradt. Olyan is van, hogy egy harc közepén marad abba a cselekmény, és itt is vesszük föl a szálat. Ez előnyös hiszen így nem kell bajlódni semmi új történet fölfogással, minden mehet a megszokott mederben. Viszont néha nekem mint külső szemlélőnek elég nehéz bármilyen bevezetés nélkül, csak úgy lecsupaszítva fölvenni a sztorinak a menetét. Ez a verzió szerintem egyedül a romantikus animéknél működik. A másik variáció, hogy az anime világában is elmúlik az idő. Persze azt is meg kell mondani, hogy miért múlt el és mi történt alatta. Ez lehetőséget ad, hogy teljesen új fordulatot vegyen a történet, minden féle felesleges magyarázat nélkül. Persze meg van az a buktató, hogy ez az új irány egy rossz irány. Lásd Grisaia!!!!!!!!!! Ezzel a folytatással operál a Code Geass második évadja.
TÖRTÉNET
A történet szerint már egy év eltelt a fekete lázadás óta, ahol Zero nyíltan megütközött Britanniával Tokióban. A csata közben Zero eltűnt, mindenki halotnak hiszi. A fekete lovagok egy éve vezető nélkül sínylődnek. Mégis, hogy engedheti ezt Lelouch? Föladta a terveit? Nem építi már a boldog jövőt Nunally kedvéért. Húga nincs sehol, viszont van egy öccse Rolo. Mégis mi a fene történt? Hol van C.C? Míg a fekete lázadás zajlott Suzaku elkapta Leloucht és apja elé vezette. Az uralkodó is birtokolja a Geasst, és ennek segítségével módosította fia emlékeit. Egy év múlva C.C. egy csók segítségével újra felnyitja a fiú elméjét, aki így ismét visszatér mint Zero. Csakhogy a hatalom egyre nagyobb lesz, és ennyi embert nehéz a diktatúrával irányítani. Ráadásul egyre többen tudják meg Zero igazi személyazonosságát.
KARAKTEREK
Lelouch: Ő továbbra is az a csodálatos egyéniség amit megismerhettünk az első évadba. Viszont a sorsa egyre tragikusabb fordulatot vesz. Elkezdi összeroppantani saját hatalma. Az őrület és a veszteség sokszor megkörnyékezi, de ő ugyanaz az erős és megtörhetetlen, ámbár ingadozó fiú akit ismerhettünk.
Suzaku: A vége felé vannak már jó megmozdulásai. Nem mondom, hogy szimpatikus lett, azt se, hogy logikusabbak a tettei. Csak valóban szükséges a jelenléte, ezért hajlandó vagyok megtűrni őt a Code Geass világában. Plána így, hogy a szerelmi kapcsolata kiúszott a képből.
C.C: Végre megtudjuk Lelouch halhatatlan boszijának a hátterét, noha nem túl részletesen. Egyre árnyaltabb lesz a karaktere, ami lehetőséget ad valamire....Na? Na mire? Hát mire másra? Egy nagyon kis halvány szerelmi szál elkezdheti próbálgatni a szárnyait. Ami ennyi harc között nagyon fontos. Plána egy ilyen instabil vezetőnek mint Lelouch.
NEGATÍVUMOK:
Hirtelen iszonyatosan sok lett a Geass használó. Így már semmi jelentősége ennek a képességnek ha minden második ember birtokolja. Ugyanez igaz a harcokra is. A történet közepén, hirtelen iszonyatosan sok csata lesz, aminek a hátterében mind diplomáciai ügyek állnak. Nem rossz ez a politikai szál de borzasztóan kusza. Belép a Kínai szövetség, Britannia ketté szakad és még a japánok is ott vannak, meg a lülömböző megalakulú szervezetek és uniók. Viszont ezen kívül a Code geass ugyanaz a csodálatos háborús anime maradt ami volt. Még akkor is ha sokkal jobban elrugaszkodott a talajtól, de ezt megbocsájtjuk neki.
POZITÍVUMOK:
A zenék ugyanolyan gyönyörűek. A komoly zenei és a jazz összevágások a harcal tökéletes kombinációt alkotnak. Nyilván itt már kevésbé van lehetőség arra, hogy Leluoch rendes életet éljen. Viszont néhány visszetérése nagyon szép. Itt bontakoznak a szerelmi szálak, mert, hogy vannak. Egy ilyen szerelmi trapéz....mondjuk. Szóval hárman is szívesen megkapnák őt. Viszont igazán nem lesz kimondva, hogy ő szerelmes-e. Annyira kapálódzik a gyengéd érzelmek iránt, hogy mindenki iránt mutat egy kis érdeklődést. Még aljasabb értelemben is. Van egy rész ami nagyon tetszett. Lelouch teljesen kiborul, minden veszni látszik, és beakarja drogozni magát. Itt talál rá Kallen aki könyörög neki, hogy ne tegye, inkább vezesse Japánt, adjon neki parantsot. Mire ő azt feleli, hogy vígasztalja meg, ugyanis vannak dolgok amiket csak egy nő tud megtenni. Fergeteges pillanat az összeomlás szélén. Ugyanilyen szép Shirley szerelmi vallomása. Viszont az én szívemben mindig lesz egy kis hely Lelouchnak és C.C.-nak. C.C. háttere fantasztikus, pont azért mert nincs kidolgozva. Csak foszlányokt tudunk meg belőlle.
A vége: SPOILER.
Ide kerül mert nagyon tetszett és egy méltó lezárárás. Lelouch feláldozza magát azért, hogy a népe boldog lehessen. Számomra iszonyatosan fájt a fekete lovagok és Nunally árulása. Hogy az ő nagy testvéri szeretete itt merült ki. Viszont megkapták méltó büntetésüket. Lelouch halála szép, helyén való, de nyugodjatok meg, ő vezeti a végén a szekeret. Konkrét anulmányok vannak a neten erről, de az eredeti japánban levetített befejezés szerint meg is mutatják az arcát, megtalálható a youtubon. Viszont ha nagyon figyeled, mikor elmegy mellette a kamera látszik is,hogy a vezetőnek barna haja és kis cingár termete van.Na de, hogyan lehetséges ez? Ugye nem csak annak a codeját szerezheted meg aki neked ajándékozta a királyok erejét. Mikor Lelouch megöli az apját megszerzi a codeját is. Ezt bizonyítja, hogy mikor Nunally hozzáér látja az emlékeit, amit csak a code használóknál lehetséges.A code pedig csak akkor aktiválódik ha az illető meghal, lásd CC. Szóval ő vezeti a szekeret. Ez így kerek. Tökéletes. Persze ha nektek máshogy tetszik jobban úgy is jó. A lényeg tettek, és a csodák amiket valóraváltott.
AJÁNLÁS
Ugyanazt tudom mondani, hogy ezt mindenképpen látni kell. Én még mindig rátenném a korhatárt, de igazából az acélideg nem korhoz kötött.
10/9.5 Jó szórakozást hozzá
Következő: AnoHana
Megosztás a facebookonTudod, hogy miért fehér a hó? Mert elfelejtette az igazi színét.
HÁBORÚ
Ez a mi generációnkat már annyira nem érinti, de a nagyszüleinkét még eléggé masszívan. Ezért nem is lehet csodálkozni ha az ezzel foglalkozó animék száma elég alacsony. Vagy legalábbis nagyon kevés van aki hűen foglalkozik ezzel a témával. Milyen is harcolni egy hazáért, egy emberért, a szabadságodért? Hogyan lehet leküzdeni a bűntudatot? Miylen a jó vezető? Hogyan is születik meg egy jó stratégia? Ezek ha szép burokba vannak csomagolva nagyon izgalmasak lehetnek még egy mai fiatal számára is. Imádtam a Cantai Collectiont, de lássuk be, vajmi kevés köze van egy valós csatához. Persze ő nem is akar valós képekkel koreografálni, a Code Geass viszont akar, szóval nézzük meg, hogy szuperál mint háborús anime.
TÖRTÉNET
A történet szerint Britannia szuperhatalomként leigazázta az egész világot. Az utolsó önálló ország Japán. Viszont az új Brit harcirobotok segítségével (knightmare) hamar leigázzák a szigetországot, ami így elveszti függetlenségét és méltóságát. A 11-es körzet nevet kapja. Az egykori japánok (11-esek) pedig itt élhetnek a Britanniaiak között elnyomva és megalázva, lerombolt gettókba kényszerülve. Itt él egy kegyvesztett Britanniai herceg Lelouch, aki nem vágyik másra mint, hogy megbuktassa szülőhazáját, ami anyja halálát okozta, és teremthessen egy olyan világot amiben a húga, Nunally boldogan élhet. Csakhogy Lelouch túlzottan gyenge, semhogy egyedül nekimehessen egy ekkora hatalomnak. Egy nap véletlenül belekeveredik egy terrortámadásba, ahol viszont látja régi barátját Suzakut, aki elárulva Japánt brit katonának ált. Egy fiatal nőt lelőnek a szeme előtt aki ekkor neki adományoz ez különleges erőt: Geass. Lelouch innentől kezdve ha belenéz valakinek a szemébe az teljesíti minden parancsát. Maszk mögé búja fölveszi a Zero nevet, és a terroristák vezetőjének állva, hadat üzen Britanniának.
GRAFIKA
Elég érdekes emberábrázolása van az biztos. Minden test nagyon hosszúkásra van nyújtva, az ujjaikkal be tudják fedni konkrétan az egész arcukat. Ráadásul Zero álruhája még jobban meghosszabítja amúgy is nyurga testét. Néha nekem már nevetségesnek tünt, de nagyon megszerettem ezt a grafikát. A háttér kifogásolhatatlan szerintem, szépen mozog, a környezet reagál, nincsenek festett képek vagy motívumok. A harc jeleneteken sem spóroltak. Nagyon szépen meg vannak koreografálva. Pedig lássuk be, elég nehéz egy kecses ám de izgalmas harcot létrehozni robotokkal. Ám itt jól vették ezt az akadályt. Szóval ha nem zavar az emberek alakja akkor könnyedén elveszhetsz ebben a világban.
KARAKTEREK
Lelouch: Emberek! Be kell jelentenem, hogy már nagyon régen láttam ennyire rétegelt és magával ragadó karaktert. Lelouch a tökéletes görög zsarnok, akit a háború idején megválasztanak. Eszmefuttatása lenyűgöző, de nem követhetetlen. Megvannak benne az emberi érzések: szeret, aggódik, megérzi a vereség és a halál félelmét, lobban benne vágyés hül ki szenvedély. Nincs benne meg az az álszent becsület ami annyi anime hőst jellemez. Ha valakit meg kell ölni, ha valakit el kell árulni ő megteszi, még akkor is ha az a személy a rokona vagy éppen a barátja. Szónoklatai fantasztikusak, néhol túl színpadiasak ezzel is kritizálva a politikai vezetők megjátszásait. Ha másért nem, egy ilyen karakterépítésért látni kell az animét
Suzaku: Az elején leszögezném, hogy nem szeretem Suzakut. Végtelenül unszimpatikus a jelleme, de ez nem is lenne érdekes ha rendesen föl lenne építve. Viszont kicsit hitelét veszti Suzaku nagy hazafiassága miközben gyilkolja le a civileket és üvöltözik, hogy az erőszak nem megoldás. Ráadásul ő az egyik tagja a világ leggázabb szerelmi szálának. Ráadásul semmi igazán lényegest nem tudunkmeg róla. Csak azt, hogy az igazság a mindene, és tenyérbemászóan kedves.
C.C: Igen, ő egy borzasztóan fontos karakter hiszen Zero tőle kapta az erejét, de mondjatok róla három dolgot. Ő a misztérium, nem is kell róla semmit tudni igazából. Nagyon jó az alap amit hoznak. Mindenki azt hiszi, hogy ő Zero szeetője, C.C viszont tényleg semmit nem tesz. Ott van és ő oda kell. Derülnek ki dolgok, alakul a kapcsolata Lelouchal, de ami benne igazán fontos az tényleg a jelenlét.
FILOZÓFIA
Muszáj pár mondatot szólnom róla, mert a Code Geass filozófiája konkrétan dosztojevszkiji szintekre emelkedik. Két érdek ütközik itt össze. Suzaku, aki úgy gondolja, hogy a birodalmat csakis belülről lehet megváltoztatni, így addig harcol amíg pozíciót nem szerez. Ez persze fölvet olyan visszáságokat is, hogy addig viszont kénytelen megölni a saját népét. Suzaku a béke érdekében megölte az apját, ezzel elhozva egy ideiglenes békét, és megakadályozva Japán három részre szakadását. Megéri viszont egy ekkora terhet viselni a hátán? Megéri elárulni a saját hazánkat, annak érdekében, hogy egyszer enyhíthetjük majd a fájdalmukat? Nos Suzaku szerint igen. Lelouch viszont több szempontból szenved. Múltja, vagyis anyja halála fogságban tartja, kétségbeesetten kívánja megtalálni a tettest, miközben építi a jövöt tetsvére részére. Mint Zero megtapasztalja milyen is kioltani igazán egy ember életét. Fölismeri, hogy a katonák is éreznek is élnek. Itt lép be a bűn és a bűnhődés. Lelouch tudja, hogy bűne terhe alatt már sosem élhet békében, és, hogy ő nem tapasztalhatja meg a jövőt amit épít. A próféta ugyanis nem juthat el Kánaánba. Lelouch vívódás szívszorító, de karaktere mégsem törik meg soha.
POZITÍVUMOK
A zenék. Láttatok-e már gyönyörűbbet annál mint mikor egy csata jelenet alatt komoly zene megy? Na nekem a Nana óta a stílus összekeverés a mindenem. Mert esztétikailag tökéletes jelenetek szlethetnek ebből. Ami nem ilyen stílusú az is egésze kivételes. Nincs opening. Ez az első animém amiben nincs opening. Én nagyon szeretem őket, hatalmas bátorság volt a Code Geasstől, hogy megvált tőlle, de ennek így kellett lenni. A Code Geass tulajdonképpen egy háborús tudósítás, furcsa lenne ha minden ilyen "tudósítás" úgy kezdődne, hogy egy j-pop számra elkezdenek táncolni. Ez is mutatja, hogy mennyire bátor ez az anime. Belemutat egy nem is annyira távoli jövőbe (2018) és azt mondja nézzetek ide egy létező ország megdönti a hatalmi egyensúlyt. Lássuk be ez az aktuális politikai helyzetet is leképezi. Ez egy tökéletes alkalom lett volna egy kis önajnározásra, hogy mi japánok összetartunk, minket nem lehet legyőzni, de nem. Bemutatja, hogy milyenek az emberek, hogy mire nem képesek a túlélésük érdekében, hogy megalázkodnak ha kell. Valamint nem mutatja meg a konkrét jót vagy rosszat. Azzal a politikai és filozófiai megközelítéssel értesz egyet amivel akarsz. Ebből már következik a fantasztikus orosz irodalomból merítő filozófiai háttér. A remek főszereplő fantasztikus fejlődése. Izgalmas harci pillanatok, semmi hiányosság. Zero misztériuma és megjelenése. Komolyan mondom, majdhogy nem tökéletes ez az anime.
NEGATÍVUMOK
Nincsenek olyan nagyon szemet szúrók. Ami baj az nekem csak Suzaku ellentmondásossága, ami néha elég tenyérbemászó. Valamit mivel ez egy első évad nyilván alig derül ki valami és nagyon lezáratlan maga a történet is itt még.
AJÁNLÁS
Igen, igen és igen. Ha ebben az évben egy animét nézel akkor ezt bátorsággal választhatod. Fölvetném a javaslatot, hogy ez inkább az a 18 plusszos kategória. Nem mindenki képes megosztozni a szereplőkkel a fájdalmon fiatalon, ezért annak nem lenne szórakoztató. Valamint ha nem szereted a harcolós animéket akkor nyilvánvalóan ez sem lesz a kedvenced.
10/9.9
Következő: Code Geass : Hangyaku no Lelouch R2
Trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=O9Rdqm_74C0
Megosztás a facebookon
Élvezd a kitérőket! A lehető legjobban.
ELŐZMÉNYEK
Nos rászántam magam, hogy ismét belefogjak egy never endinges animébe. A Hunter x Hunterről még kb. fél éve láttam egy fotót, egy igen drámai jelenetéből ami nagyon meghozta a kedvem. Az már mellékes, hogy mint kiderült számomra ez a jelenet nem abban az animében volt. Egyébként van egy eredeti Hunter x Hunter, majd 2011-ben elkészítették neki a 148 részees remakejét. Ez a híresebb, szebb a grafikája és elvileg kerekebb is a történet. Gondoltam arra is, hogy megnézem mind kettőt és akkor írok egy összehasonlító elemzést, de egyenlőre ez is megteszi. Szóval fél év várakozás után rászántam magam és megnéztem az ötvenediket. Két hónap alatt át is rágtam magamamat rajta. Mikor befejeztem az volt az első gondolatom, hogy nem írom meg a kritikát csak egy bocsánatkérő bejegyzést, hogy most nem tudom mihez fogjak. Nem is csak azért mert túl hosszú volt, és nehéz átfogó kritikát írni, hanem mert ez az anime kész, ez komolyan mondom....na de ez még túl korai.
Never Ending
Nincs túl nagy tapasztalom etéren de azért megpróbálom röviden összefoglalni, hogy számomra milyen is egy igazán jó never endinges anime, amire akár 400 rész után sem unsz rá. Harc. Valahogy az én fejemben nem jelenik meg egy 700 részes sorozat egy kapcsolat alakulásáról. Nem mondom rohadt érdekes lenne számomra, de szinte biztos, hogy megbukna, és még én se tudnám egyben végignézni. Gondoljátok el ha a Bokura ga ita 400 rész lenne.... Ki szenvedett volna jobban, a szereplők vagy mi? Nem véletlen, hogy a Naruto, Fairy Tail, Inuyasha stb. az érzelmek ellenére mindegyikben elég komoly harcok vannak. Ha pedig harc akkor mindenképpen érdemes beletenni valamilyen világba. Hiszen sokkal könyebb lenyomni a torkunkon, hogy azért ugranak az emberek szaltókat az űrben mert ebben a világban a gravitáció nem létezik. Többszáz rész pedig tökéletesen alkalmas arra, hogy gyönyörűen kibontsuk egy varázsvilágot. Örök hiba mikor 23 részbe próbálnak beleszuszakolni nem csak egy kerek sztorit de még egy konkrét világ kultúráját és történelmét is. Hogyan??? Lehetetlen ezt úgy megoldani, hogy még élvezhető is legyen. Valamint egy igazán jó never endinges több pólusú. Ha sok a harc meg az erőszak akkor nyilván sok érzelem kell bele. Nyilván a legjobb mód erre a szerelmi kapcsolat. Hiszen ez annyi lehetőséget ad. Így lehet kapcsolat fejlődés is, és rentgeteg drámai pillanatot eredményezhet. KARAKTEREK. Nyilván irdatlanul sok szereplő belefér ezekbe az animékbe, de mégis csak kell egy főmag, lehetőleg egy főszereplő aki jó. Legyen célja, legyen karaktere, ne csak egy tucat ember legyen. Ebbe persze beletartozik a jó főgonosz is. Vagy legalább valami ellenfél akire várakozunk, fölkészülünk, stb. Ezeken felül ez lehet valakinek nem olyan lényeges...de a zene. A visszatérő motívumok, hogy pl mikor egy karakter harcol akkor az a bizonyos dallam szól alatta.
TÖRTÉNET
Az alap történet szerint a 12 éves Gon a Bálna-szigeten éli nyugodt kis életét a nevelőanyjával. Apja Ging még csecsmőkorában elhagyta a fiút annak érdekében, hogy profi vadász lehessen. Ugyanis a világ titkait és rejtelmeit felkutató emberek a vadászok. Gon megakarja tudni miért is választhatta apja helyette a hivatását. Ezért úgy dönt ő is leteszi a vadászvizsgát. Ezután hét hosszúrészre bontottam az animét amiket most vázlatosan összeírok.
Vadász vizsga: Gon itt ismerkedik meg a későbbi főszereplőkkel. Kurapicával aki azért akar vadász lenni, hogy megbosszulhassa kiírtott klánját. Leorió akinek az orvossá váláshoz pénzre van szüksége. Valamit itt tűnik föl Gon későbbi legjobb barátja, a szintén 12 éves Killua, aki egy profi bérgyilkos család tagja és csupán csak szórakozásból érkezett. Valamint megismerjük Gon ellenfelét, a mágus Hisokát, aki perverz élvezeteket nyer a fiúk fejlődéséből.
Killua kiszabadítása: A vizsga után Killua hazatér családjához ahol szökése miatt különböző kínzásoknak vetik alá. Gon, Kurapica és Leorió pedig elmennek, hogy kiszabadítsák. Csakhogy korántsem olyan könnyű bejutni egy profi bérgyilkos család házába, pláne ha még az ajtó is 50 tonnát nyom.
A mennyek arénája: Gon és Killua erősödni akar, valamint Gon meg akar küzdeni Hisokával, ugyansis míg be nem moshat neki egyet addig nem érzi magát igazi vadásznak. A mennyek arénája egy olyan torony ahol az emberek megküzdhetnek egymással majd győzelmükért cserébe pénzt kapnak, valamit egy emelettel följebb juthatnak a toronyba. A két fiú itt ismerkedik meg Wing-sannal aki egy nen mester. A nen egy olyan harcmúvészet aminek segítségével megnyithatod az aurádat és azzal harcolhatsz. Ráadásul mindenféle képességekre is szert tudnak tenni. Gon pedig ismét összefut Hisokával.
Az aukció: Kurapica nyomra lel. Megtudja, hogy a csládját kiírtó fantom társulat a világ legnagyobb aukciójára érkezett, hogy kirabolhassa azt. Így a fiú testőrként bejut az aukcióra. Eközben Gon és Killua üzenetet kapnak Gingtől. Meg kell szerezni egy Ging által készített játékot, a Greed Islandot, amivel csak vadászok képesek játszani. A fiú abban reménykedik, hogy ott nyomot talál apjához. Csakhogy a játék kezdő licitje 8 milliárd, és egy különös milliárdos el is kezdi őket fölvásárolni.
Greed Island: Gon és Killua bejutnak a játékba. Itt ismerik meg Bisuket, Wing-san mesterét, aki végre igazán erős nen harcost farag belőllük. Hamarosan Gon rájön, hogy apja azért alkotta meg a játékot, hogy őt igazán megedze. Csakhogy megjelenik egy sorozatgyilkos csapat, a robbantók, akik képesek a játékban is ölni (kis SAO)
Hangyák: Egy kódnevet követve Gon úgy gondolja végre megtalálta Ginget. Csakhogy a férfi akihez eljutnak nem más mint Kaito, Ging tanítványa. Gont haraosan nagyon szoros barátság fűzi a férfihoz, így Killuával úgy döntenek, hogy elkísérik Kaitót legújabb küldetésére. A férfi kimérahanygák után nyomoz. A valóban hangy nagyságú egyedek szaporodás nagyon különleges. Ugyanis a királynő különbőző fajok elfogyasztása után, képes utódainak továbbadni az elfogyasztott állatok DNS-eit. Így a kimérahangyák az évek alatt tökéletesítették fajukat. Azonban Kaitó úgy sejti a jelenlegi királynő mérete meghaladja a 2 métert. Valóban: a királynő nem csak magas de inteligens is, így hamar rájön, hogy az ember a legalkalmasabbak arra, hogy táplálékul szolgáljanak. A születendő hangyák nem csak erősek és inteligensek, de képesek nent is használni. A vadászoknak sietniük kell, ugyanis hamarosan megszületik a király. Akinek ereje, minden emberét fölül fogja múlni.
Elnökválasztás: A vadászoknak új elnököt kell választaniuk. Ezért a zodiákusok, vagyis az előző elnök által elismert harcosok, üléseznek. Köztük Ging is. A választások elkezdődnek . Gon kórházban van, senki sem tudja, hogy föl fog-e épülni. Killua pedig haza indul, hogy kiszabadítsa húgát Allukát, aki félelmetes ereje miatt be van zárva. Viszont Killua tudja, hogy Alluka képessége az egyetlen ami megmentheti barátját
KARAKTEREK
Már egyszer írtam a karakter és a cselekmény központú animékről. Meg arról, hogy személy szerint én mind a kettő típussal meg vagyok elégedve. Viszont! Egy ilyen hosszúságú animében muszáj lennie minimum egy főszereplőnek akibe kapaszkodhatsz. Függetlenül attól, hogy ki mennyire szerette Gont meg Killuát, a Hunter x Hunter ilyen téren nagyon megbukott. Ugyanis rendszeresen megfeledkezik karaktereiről. Az aukciós hosszúrészben Gon majdnem 10 részre eltűnik. Mert akkor ő ott éppen nem érdekes. Hogy kapaszkodjunk bele egy olyan főszereplőbe aki nem magvas lényege a történetnek?
Gon: Nagyon kitartó, kedves és barátságos...akart lenni. Meg akartak alkotni egy példaképet. Ez már csak azért sem lehetséges mert még ebben a világban is lenézik Gont az életkor miatt. Most akkor én, hogy tekintsek rá példaképként? Hiszen nagyon tapasztalatlan, és a gyermeki jegyei rendszeresen előtűnnek. Pl. van egy rész mikor Gon randevúra megy, és kérdezik tőlle, hogy csinált már-e egyáltalán ilyet? Ő meg mondja, hogy csomószor, hiszen a szigetére érkező lányokat mindig körbevezette, akik cserébe mindenféle dologra megtanították. Oké persze ez egy ilyen kis vicces rész, vagy megjegyzés akart lenni, hogy gyermeki szemmel számára a szexualitás egy mennyire lényegtelen dolog, de így nem is tudod őt egy kiforrott férfinak tekinteni. Nagyon kitartónak meg bátornak akarták őt megcsinálni, de mondjuk ki kerek perec ez csak vakmerőség. Persze pozitív hiszen végül majdnem minden önfejúségének az lesz a végeredménye, hogy ő nyer. De nem egyszer sodorja veszélybe barátai életét. Ráadásul felelőtlensége odáig fajul, hogy az ő élete is többször kérdéses lesz. Ezzel nem lenne baj, ezért izgalmas a történet. De nem azért lesz válságos a helyzet mert erős az ellenfél, hanem mert Gon úgy dönt, hogy ő most inkább egyedül harcol....mert csak!!! Ráadásul indokolatlanul erős. Még soha nem harcolt és erre rögtön ő lett a legnagyobb op mester, annak ellenére, hogy mé sosem tanították. Oké az apja egy erős vadász, de a fizikai teljesítmény ilyen szintekig nem tud öröklődni A kedvessége meg egy annyira általános jelző, hogy az nem tud elvinni egy karaktert a hátán. Igen, Gon kedves na és? Rádásul túl kedves! Mindenkihez olyan szeretettel viszonyul, hogy az valami hihetetlen. Így viszont nem tudom különlegesnek venni meg aranyosnak, hogy jaj ő mennyire szereti Killuát, hiszen az utolsó uccai kofához is ugyanannyira kötődik. Gon becsületes, de, hogy így nagyon, és idegesítően. Idei is egy példa: van egy harc. Többen küzdenek. Meg is nyernék már azt a harcot, de Gon inkább elkezdi a csatát előről mert, hogy az úgy tisztességes. Persze ez mind szép és jó csak nem veszi észre, hogy az állítólagos legjobb barátjának pépesre zúzták a kezét. Nem baj Killua szakadjon csak le a kezed, nekem csak a teljes győzelem jó. Ezt az emberek pedig hagyják. Ez számomra elképesztő volt. Szóval ja! Gon nem a szívem csücske. Ha pedig nem bírod a főszereplőt abból semmi jó sem sülhet ki.
Killua: Ő ebből a híres bérgyilkos családból származik ami iszonyatosan izgalmas háttérsztori. Emiatt az ő harci technikájában vannnak nagyon érdekes, bérgyilkos mozdulatok. Killua harc terén abszolót pozitív, Gonnal ellentétben, aki ugyanazt az egy mozdulatot használja. Killua karaktere nagyon jól indult. Megvoltak benne az alapvető emberi érzelmek, és a gyermeki érzelmek is. Killua félt, néha meg is futamodott. Killua el tudta veszíteni a reményt. Killua sírt. Killua szenvedett. Killuában fölépült a szeretet. Viszont volt egy mozzanat ami nekem nagyon tetszett. Nem is tagadhatjuk ők és Gon legjobb barátok, nagyon szerették egymást. Viszont kiderült, hogy a vizsgáztatók Gonnak több pontszámot adtak mint neki, a vizsgán nyújtott teljesítménye alapján. Killua pedig féltékeny volt. Komolyan szeretet ide meg oda. Haragos volt, bizonygatta, hogy ez nem igaz. Szóval annak ellenére, hogy nem volt olyan szimpatikus a karaktere nagyon jól indul. Na de aztán. Nem érdekel ha spojler akkor is leírom. Killuának van egy bátyja, aki egész életében korlátozta őt, és csak azért érezte ezeket az érzelmeket mert a bátyja Illumi egy tűt helyezett az agyába. lgen ez most halálosan komoly. Persze ezután Killua ugyanolyan kiscserkész lett mint Gon.
Kurapica: Az ő bosszuja majdnem olyan érdekes volt mint Killua családja. Itt is volt háttér, és abból kifolyó érzelmek. Viszont neki az egyetlen érzelme a harag éa bosszúvágy volt. Rentgeteg fájdalom volt az ő történetébe. Például ha beteljesíti a bosszúját, hogy fogja magát érezni? Üresen? Még akkor is dühös lesz? Nem Kurapica hatalmas áldozatok révén eljut valahova és ezzel befejezik. Az anime felénél elutazik és csak a végén tesznek rá egy utalást, hogy mi is van most vele. Ezét számomra ő egy nagyon félbehagyott dolog.
Leorió: Őt akarték megcsinálni a vicces, feloldó figurának. Ez néha sikerül néha pedig nem. Néha túl sok, és rossz időben. Pláne itt is az a helyzet mint Kurapicával. Együtt a nagy négyes, hajtanak a céljaikért. Majd Killua kiszabadítása után Leorió elmegy orvosnak tanulni. Néha visszatér, beleesik az események közepébe, kiabál egy kicsit, le van maradva néhány lépéssel majd el is tűnik. Egy családiás figura, aki néha megteremti a hangulatot de sajnos semmi több.
Hisoka: Hiába, Hisoka sem állandó ellenfél. A sztori feléig állandóan ott van. Meg tudjuk, hogy hatalmas az ereje, hogy semmi más nem érdekli az életben csak, hogy erős ellenfeleket találjon. Ezért is nem öli meg Gont, vár amíg igazán erős nem lesz. Viszont tökéletes ellenfél lenne. Ha egyszercsak nem tűnne el. Persze, Gon elutazik egy másik országba, fura lenne ha ott is összefutnának. Nem is tudom, hogy lehetett volna jobban megoldani. A lényeg, hogy Hisokával sem történik semmi. Nem öli meg Gont, Gon se őt. Egyszer megüzdenek az arénában aztán mindenki megy haza aludni. A nagy főgonosz! Köszönjük Hunter x hunter. Mondhatjuk, hogy nem ő a fő ellenfél hanem a hangyák királya, de akkor miért Gon a főszereplő? Vagy, hogy ez csak az apja kereséséről szól nem pedig egy főgonoszról? Na de akkor keresse az apját ne pedig hülyüljön.
GRAFIKA
Nekem alapjáraton nem volt vele bajom. Viszont nem hiszem, hogy sokan hanyatt dobják magukat tőlle. Elég egysszerű, de nincsenek hiányosságai. Engem néha zavart, hogy a karaktere mindig ugyanaz. Vagyis sok embernek ugyanolyan az arcformája, ugyanolyan kis hegyes az orra, csak a színeken változtatnak, de igazából ez csak akkor feltűnő ha profilból mutatják őket. Amúgy a tájak nagyon igényesek, és nem ismétlődőek. Mikor Gon belép a Greed Islanba akkor a kezdőponttól tényleg leesett az állam. Valamint van benne még néhány nagyon izgalmas illusztrálási forma, mikor elmesélik egy-egy fegyver, hogyan is működik.
VADÁSZ VIZSGA
Pozitívumok: Maga a vizsga halál érdekes. Mindenféle területeket megismerhetünk, jön ez a sok új karakter, nem is tudjuk hova kapjuk a fejünket. Van az egésznek tétje, folyamatosan esnek ki a karakterek, és tényleg nem tudhatod, hogy a végén ki fogja letenni a vizsgát. Megismerjük ezt a sok háttér sztorit, és megtudjuk Gon indíttatását is. Márpedig ha valamihez ért a Hunter x Hunter az a késleltetés. Egyre több mindent tudsz meg Gingről, de sosem lesz teljes a kép.
Negatívumok: Mint már erre kitértem a Hunter x Hunter szereplőgárdája nem felel meg egy never endinges animének, és ez már itt, az első részekben is nagyon erősen kitűnik. A zenék: tudjátok milyen az az érzés mikor megszólalalami nagyon király dal, és tudod, hogy most melyik szereplő fog harcolni. A zene nagyon nagy mértékben tudja befolyásolni a harc jeleneteket. Na itt nincsenek ilyenek. Vagy pedig nem odaillők. Hisokának van egy ilyen spanyolos motívuma. Ami azért elég furcsa a komoly harcok közben.
KILLUA KISZABADÍTÁSA
Pozitívumok: A bérgyilkos család világa kiváló. Kezdve a házörzőktől, egészen a vaskapukon át, egészen a komornyikokig. Ráadásul Gon végre fejlődik. Mindenkinek megvan a harci háttere. Gon viszont egyszerűen csak hihetetlenül erős. Ami eléggé elképesztő ha azt vesszük, hogy semmi féle harci képzést nem kapott. Itt viszont építik a fizikumát rendesen.
Negatívumok: Hihetetlenül elsietett. Alig ismerjük meg Killua világát máris kirántanak belőlle. Ott vannak a családtagok, mindegyik érdekes karakter. Mikor pedig végre elindulna a megismerésük hirtelen snitt és eltűnnek. Mondhatnánk, hogy nem baj ha az anime végén visszajönnek, de nem. Ez viszont több emberre is igaz. A történetüket félbehagyják. A másik ami itt kezd ébredezni az Gon és Killua kínos közelsége. Nem vagyok én semmi elrontója...de yaoi fanok hol bújkáltok?? Csak azért mert gyerekek? Ez igazán nem lehet gond. Az Attack on titan minden férfi szereplőjéről van valami homoszexuáls vagy éppen vérfertőző fanart. Jó gyerekek és ez csak barátság, de attól mert jó barátok vagyunk még nem kell elsírni magunkat hogy a másik milyen tökéletesen nyír füvet. A barátság lehet drámai és gyönyörű anélkül is, hogy ennyire kínos legyen. A Nanában is elhangzanak sikamlós megjegyzések, még csók is csattan, de egy percre sem gondolja az ember, hogy ők egy pár. Mikor Killua azt mondja : Gon te vagy számomra a fény. Közben egymás arcába hajolnak. Ott azért elakadt a lélegzetem.
MENNYEK ARÉNÁJA
Pozitívumok: Az edzések itt elnyerik méltó jutalmukat. Megjelennek az epicus harcok. Mivel ez egy shounen ezért nagyon érdekelt, hogy milyenek is lesznek az első komoly harcok. Azt kell, hogy mondjam tökéletesen megfelelnek az elvárásaimnak. Gont eddig végig ilyen megyek előre és nem gondolkozom csak ütök fiúnak ábrázolták. Elkezdett gondolkodni. Szellemi fejlődés. Hatalmas ugrás. A Fairy Tail fiatal hősei pl Natsu meg Gray ugyanígy kezdik. Van három technikájuk és mennek neki a falnak, még ha szét is veretik magukat. Az idővel viszont nem csak a fizikumuk hanem a logikájuk is fejlődik. Ezt szeretem igazán nézni a harc központú aimékben. Megjelenik ez az új harcművészet, a nen használat. Ez bármennyire is hülyén hangzik de tényleg az aurájukkal harcolnak. Viszont elsajátítanak lülömböző formákat. Kurapicának láncai lesznek. Leorió teleportál. Fantasztikus képességek jelennek meg. Végre látjuk Hisokát harcolni. Megtudjuk mennyire beteg és, hogy bármire képes a győzelem érdekében. Sőt, teljesen természetesnek veszi a vérrel szerzett győzelmet. Ezen kívül megjelenik még egy karakter. Egy kisfiú akinek ugyanaz a nen mestere mint Gonéknak. A fiú már évek óta tanulja a nent. Természetes, hogy hőseink 2 nap alatt túlszárnyalják. Ezt az anime pedig büszkén fölvállalja. Megjelenik a gyermeki érzelem, a féltékenység, a saját magad ostorozása. A tehetség maga alá taszítja a szorgalmat. Mégha ez a való világban nem is igaz, az anime világában megfelelő, hiszen itt tényleg csak az fejlődhet aki tehetséges. Mesterük ki is mondja a nagy igazságot: Olyan mint te csak 100 évente egyszer születik, viszont olyan mint ők csak 1000 évente.
Negatívumok: Oké Gon sokat edzett, de csak három hét alatt. Honnan van ez az iszonyatos fizikum?? Mindenki mondja, hogy jaj mert az apja. Ezt nem tudod örökölni. A nen harc bármennyire is izgalmas, de elég bonyolult. Az anime viszont nem azt a taktikát választotta, hogy a szereplőkkel fedezed fel, hanem egy részben kis rajzok segítségével lenyomják a torkodon. Nagyon száraz és nagyon unalmas ennyi ideig tanulni egy fiktív teknikát. Persze nekik is úgy mond erőszakosan nyitották meg az erejüket, de ez így tényleg nagyon nagyon tömör. Ráadásul ilyenkor csak kapkodjuka fejünket, hogy mi történik, valaki, hogy képes erre. Persze az alkotók meg hátradőltek, hogy de hát ezt már elmagyaráztuk. Nem. A nézők hülyék. Nem ismerik a ti fiktív világotokat. Bele kell őket vezetni mint valami ovodást. 20 részen keresztül nézni ugyanolyan stílusú harcokat is eléggé fárasztó. Bármennyire is epicusak, könnyen megunhatók. Főlleg ha semmi tétjük. Ha Gon veszít szimplán csak nem kap annyi pénzt mint amúgy. Na jól van de nem tudja megvédeni a becsületét. Egy 12 éves gyerekről beszélünk nehogy már ez legyen karrierje csúcsa. Hisoka ennyi. Néha még föltűnik a vége felé, még trolkodik is párat, de soha többé nem fognak megküzdeni. Mi a tököm van vele? Él-e vagy holt?? Megöli majd végül Gont, vagy jobban élvezi a fejlődését? Hát ez már a képzeletemre marad.
AZ AUKCIÓ
Pozitívumok: Zenék. Jó zenék. Néhol fantasztikus zenék. Egy helyen még meg is könnyeztem. Kurapica megkapja a harci zenéjét ami nagyon ütős. Többször nem lesz rá szüksége mert ezután ő sem szerepel. Miért is szerepelne? Hát csak egy főszereplő. Visszatére, van neki egy láncos harca ami az egész anime csúcsa harcok terén. Ráadásul még tétje is van. A pókok vagy fantomok itt kapnak először arcot. Ha valamihez ért ez az anime akkor az a késleltetés. Nagyon jó, hogy itt látjuk meg őket először. Izgalmas karakterek. Szuperek a képességek. A pókok között hatalmas az összetartás. Nem is egyszer szorult össze a szívem, pedig kegyetlen gyilkosok. Killua és Gon a nyálas szövegeivel megirigyelheti ezt a hihetetlen összetartást. Ők felelősek a rekviemért. Ha másért nem is de azért érdemes megnézni az animét. Nem akarom lelőni, hogy kiért és milyen formában szól ez a rekviem de egy nagyon emlékezetes pillanat maradt a számomra.
Negatívumok: A harcok itt is hihetetlenül el vannak nyújtva. Elindul egy csata, egyre többen kapcsolódnak bele és így hirtelen kapunk egy 5 részes harc jelenetet amiben azt se tudjuk, hogy kik vannak és miért? Én vagyok a legerősebb. Meghalsz! Én még erősebb vagyok. Te is meghalsz! Kicsit egyhangú egy időután. Mégis hova a mákba tűnt Gon és Killua??? Hol vannak? Ha Leorió és Kurapica eltűnik azt még könnyebben földolgozom, de elvileg Gon a főszereplő. Nem írhatjuk ki a főszereplőt 20 részre csak azért mert most nem az ő harcuk folyik. Aztán persze Kurapica is eltűnik. Még végig sem viszi az akaratát, a bosszúját, de lejár a hosszú része és már mehet is. A hatalmas főellenségre, a pókokra ez ugyanúgy igaz. Most tényleg? A legnagyobb gyilkos csapat, szépen hazamegy a kis városkájába és ott éldegél békésen, meseszép.
GREED ISLAND
Pozitívumok: Killua elsajátítja az ő önálló nen képességét. Ez azért sikerült jól mert egyszerre demonstrálja az erejét, és a szörnyű gyermekkori kínzásait. Ráadásul a nézőkkel fedezi föl ennek az új képeségnek a lehetőségeit és határait. Így kellett volna a nen megismerése is, így nem kapkodtam soha a fejem, hogy most erre mégis, hogyan képes. A játékban ismerik meg a mesterük mesterét Bisukét. Itt történik meg az első igazi nen edzés, ráadásul Bisuke szerepe is lelkesítő, ilyen egy igazi edző, szadista, kemény és édes. Az animének lesz humora. Jézusom kb 70 rész kell hozzá, de végre elkezdték kihasználni a helyzet és a jellemkomikumokat. Hisoka perverz. Ezt eddig is tudtuk, de végre kihasználják a perverzióit. A játék világa néhol nagyon SAO-s volt. Különösen a kezdő kép. Viszont nekem nagyon tetszettek a játékszabályok, a csalók, stb.
Negatívumok: Már megint ez a magyarázat. Miért nem lehet a játék szabályit a játék közben megismerni? Miért kell egy részbe belesűríteni minden információt. Ez olyan kivételesen unalmassá tud tenni néhány részt, hogy az valami hihetetlen. Bisuke itt veszi föl először a harci alakját, amitől azt várnád, hogy op lesz, vagy minimum látványos. Viszont inkább kínos és kellemetlen számomra minden harci mozdulat. Túl sok nent használnak. Persze még tanulják az egészet, de maga a nen gyakorlás nem túl látványos, sem az ha beszélnek róla. Egy fél órás meditációs gyakorlat zene és minden nélkül túl hosszú. Gon becsületessége már már iszonyatosan idegesítő. Emberek életét kockáztatja csak azért, hogy elmondhassa magáról, hogy ő bizony teljesen becsületesen nyílt csatában harcolt minden logika és trükk nélkül. Milyen főhős az ilyen? Nálam Gon itt vágta el végig magát. Hisokának és a pókoknak lesz egy eléggé nagy összetűzésük. Eddig oké. Itt meg már olyan bájosan csevegnek mintha legjobb barátok lennének. Nem túl logikus.
HANGYÁK
Pozitívumok: A hangyák fejlődésébe ivódik egy mellékszál. Valamennyire muszáj lelőnöm. Az első áldozatuk egy testvérpár, akiknek betekintést nyerünk az életükbe, aztán, hogy a hangyákban, hogy él tovább a tudatuk. Megható. Komolyan mndom. Itt már semmi érzelemre nem számítottam aztán behoztak egy olyan szálat, hogy csak na. Tegye föl a kezét aki száraz szemmel végig tudta nézni mikor anya és lánya újra találkoznak! Itt is nagyon ügyesen folyik a várakozás. Eltelik 10 rész, aztán 20, 30, és a király még mindig nem születik meg. Először csak a parancsnokok, a testőrök, majd a király. Ezért egy atalmas hiba, hogy az openingbe beleteszik. Persze nem a kinézet a fontos, de szerintem sokkal hatásosabb lett volna ha nem csak a jelleme a kérdéses. Killua felnőtt. Persze sosem volt gyermeteg karakter, de nagyon megjegyeztem itt a hidegvérét. Elkezdett gondolkodni, és helyesen cselekedni. Ez már tényleg nagy spojler lenne de van benne egy egészen meglepő és izgalmas haláleset. Még sok más megható motívum van ebben a hosszúrészben. Pl sokszor emlegetik, hogy a jó vadászokat szeretik az állatok. Megismerkeünk egy hatalmas könyörtelen vadásszal, aki minden kóbor kutyát megetet aki csak az útjába kerül. Van aki gyermekkorától kezdve kutyákkal él. Az állatok pedig tudnak hozni megható pillanatokat. Születnek új barátságok is. Killua és egy hangya kapcsolata volt még kiemelkedő. Az illető félig polip, van egy nagyon megható monológja arról, hogy a polipok olyan rondák a tintahalak szépségükkel pedig olyanok mint az Istenek. Ez komolyan van véve, és nem tudja a néző nem komolyan venni. A hangyák királyának lesz egy meglepően szoros kapcsolata egy vak kislánnyal, kicsit hatásvadász de még belefért nekem. Itt is visszatér egy halvány kis humorérzék, mikor Gon elmegy egy randira és kiderül a rutinossága. Tökéletes föloldás volt, egy nagyon jó helyen ráadásul.
Negatívumok: Iszonyatosan gusztustalan. Most bocsánat de mikor ott van egy félkarú 2 méter magas hangya akinek átszakítják a beleit az nekem már sok. Nem vagyok én finnyás, de a kinézetük tényleg eléggé taszító volt. Amire valószínűleg ők is ráéreztek mert próbálták egyensúlyozni. Inkább hasonlítottak az újszülöttek már az emberekre, vagy állatokra, de mindegyik megmaradt az emlősnél és ez nekem nagy felüdülés volt. Én nem értem hova ez a fene nagy arcuk. Olyan békésen beszélgetnek a halál torkába, hogy az valami elképesztő, és akkor csodálkoznak ha meghal valaki. Nem! Ha elkezdesz magyarázni a csata közepén akkor ne csodálkozz ha levágják a kezedet. Killua vonzódása itt már komolyan kínossá vált. Amikor megtudjuk, hogy Gonnak már volt dolga nővel, akkor erre Killua azt reagálja, hogy neki nem volt és nem is kell mert itt van Gon. Persze mondjuk néha, hogy egy igaz barát többet jelenet mint száz szerető de azért na! Ez már tényleg kétes értelmű volt. Iszonyatosan hosszú. Ez a történetszál majdnem 70 részen keresztül tart, nagyon beleuntam. Persze várakozás, meg nagyon szépen föl van építve, de mára hajamat téptem, hogy miért tökölnek. Ráadásul az utolsó 40 rész 5 percet foglal magában az anime idő szerint. Ez meg emberi ésszel nem fölfogható, hogy mégis, hogyan lenne ez már csak 5 perc. Még jó, hogy nincs így semmi karakterfejlődés. Ráadásul mikor már azt hinnéd, hogy vége, akkor az anime csak átver és még onnan van vagy 15 rész, hogy sznvedj tovább, elkezdik a nulláról újra. Lehet túl konzervatív vagyok, de bármennyire is hosszú az ellenségünk neve, nem becézgetjük. Mit szólnátok ha a Harry Potter közepén Harry megszólalna, hogy na akkor most megyek és megölöm Voldit. Eléggé ésszerűtlen. Nem kell 5 szótagos nevet adni a szereplőknek és akkor máris helyben vagyunk. Gon logikája megakad. Lesz egy technikája, egy ökölcsapás, és végig azt látjuk. Iszonyatosan bosszantó hiába csinálja egyre nagyobb erővel attól még ugyanaz. A részek elején és végén mindig van egy kis kommentár. Tök jó én nagyon szerettem. De itt!!!! Konkrétan az egész részben nem volt más csak kommentár. Tessék párbeszédeket írni kedves mangakák!
ELNÖK VÁLASZTÁS
Pozitívumok: Ez csak egy befejező lezáró rész. Behoznak egy nagyon jó új karakter Allukát, Killua testvérét. Valamint végre megjelenik Ging, aki pontosan olyan flegma mint vártuk. Mind a két karakter belevaló.
Negatívumok: Duma! Duma! Duma! Nem kell a kommentár, nem érdekel, egy kicsit sem. A lezárás hanyag, a szereplők eltűntek és többé nem jöttek vissza. Elvarratlan maradt a legtöbb szál. Nem történt karakter fejlődés. Gon ott van ahol elindult. Ezzel még nem is lenne baj, de ez az anime kihúzta azt a bizonyos gyufát. Volt benne néhány szép haláleset, kellettek is bele, szomorú de be kell vállalni. Erre visszahozzák őket!!!!! Mekkora hülyeség ez jézusom. Ennyire nem mernek válllani konfliktusokat?? Miről szólt ez az anime? Utazni jó??? Köszönöm HxH. Utazni jó!
ÖSSZEGZÉS
Eddig összegeztünk szóval csak röviden. Srácok ez egy gyerek anime. Ha van 13 év alatti rokonod, vagy te vagy 13 év alatti akkor biztos vagyok benne, hogy pompásan fogsz szórakozni. Ha pedig már a 20-as éveid felé tartasz akkor nem nem nem és nem. Kövezzetek meg de nem!!! Érdemes megnézni, nem bántam meg, de ez a vég fölháborító. Viszont ha pár évvel ezelőtt nézem, gyermeki szemmel akkor biztosan imádnám.
10/7.5
Következő: Code Geass : Hangyaku no Lelouche
Megosztás a facebookonA remegés és a borzongás izgalmas világa! Egy hely, ahol az álmok valóra válnak! A gyermekek és felnőttek egyaránt valóra válthatják álmaikat a DEADMAN WONDERLANDBAN!
BRUTALITÁS
Már a Danganronpa kritikában kifejtettem a nézőpontomat az emberek és a brutalitás kapcsolatáról. Ezt nem is fejtegetném tovább inkább csak az animéhez hűen följebb emelném egy szintel. Milyen is lenne egy olyan világ amiben nem kéne kaszabolós horrorokat nézni, nem lenne oda senki egy béka felboncolásától, hiszen egy mozijegy áráért, vagy csak egy osztálykirándulás keretében totálisan természetes dolognak számítana, hogy halálraítélt rabokat néz, ahogy külömböző helyzetekben meghalnak. Ezzel akár az emberek nagyrésze még a lelkét is megnyugtathatná, hiszen ezek az emberek bűnözők, emberket öltek, kapják meg ami járt. Oké természetesen nem mondom komolyan, egy ilyen világ nyilván az emberi, társadalmi erkölcsöket nézve elfogadhattalan lenne. Nem fogok bele ennek a filozófiai hátterébe így egyedül de nagyon érdekel mások véleménye is. Akár kommentbe is meglehetne vitatni, hiszen rentgeteg anime fölveti ezeket a kérdéseket, és talán egyszer tényleg beköszönt majd a Deadman Wonderland világa mikor minden ember kis beteges csodaországa megvalósulhat.
TÖRTÉNET
Főszereplőnk Ganta a történet kezdetén az iskolában cseveg barátaival az idei osztálykirándulásukról. Ugyanis idén nemmáshova mennek mint a pár éve egy gravitációs anomália hatására elpusztult Tokióba. Bár a város már nem áll de helyére megépítették az ország egyetlen magánkézben lévő börtönét a Deadman Wonderlandet. A létesítmény nem csak foglyoknak tartják fönt. A Deadman Wonderland ugyanis a látogatók számára vidámpark, fölülhetnek az óriáskerékre, vehetnek karamellás almát, és megnézhetik, ahogy a rabok az életüket kockáztatva mennek végig halálcsapdákon. Ezt nem másért teszik mint, hogy szereppontokat kapjanak. A ponokért cserébe ételt és ruhát kaphatnak, a halálraítéltek pedig cukorkát, aminek segítségével eltolthatják ítéletüket. A vidám beszélgetés közepette Ganta arra lesz figyelmes, hogy egy vörös ruhás ember ereszkedik le az ablakon, hatalmas robbanás. Mikor Ganta magához tér az osztályát már lemészároltak, a vörös ember megkíméli de egy szilánkot ültet a melkasába aminek segítségével Ganta különleges képességre tesz szert. Mivel ő az egyetlen túlélő így a gyanú hamar a fiúra terelődik. Halálra ítélik, az ítélete végrehajtását pedig a Deadman Wonderlandban kell kivárnia. Persze a helyet rentgeteg titok övezi.
GRAFIKA
A börtön és a táj igazából kifogástalan, pont olyan sötét és nyomasztó az egész hely mint amiennek vártuk. Ott van a gyönyörű színes óriáskerék, mögötte pedig a fogvatartottak lakhelye, pont annyira groteszk mint amennyire kell neki. Viszont...az emberek grafikája néhol nekem túl közönségesnek tűnt, van ez az árnyékolás az orrukon amitől olyan intha mindenkinek malac arca lenne. Ilyen van a Bokura ga itában csak ott az emberek szájánal lép föl ez a zavaró tényező. Azt pedig nem tudom eldönteni, hogy Ganta alakja megfelelő volt e a karakterének. Tény, hogy valami esetlen gyereket akartak odarakni, viszont az openingben izmos felsőtesttel ábrázolják, ami szerintem nem lenne negatív. Ganta nem neet, ráadásul ebben a börtönben elképzelhetetlen a további életed ha csak nem vagy fizikailag a csúcson. Ha a karakterek a háttérbe szorulnak és éppen nem rájuk figyelünk hiszen csak "statisztálnak" akkor számomra megbocsátható, hogy nincsenek kidolgozva vagy éppen nincsen arcuk. Viszont ha csak távolabbról szemléljük az eseményeket akkor nem tűnhetnek el a vonásaik csak elhalványodhatnak. Ez az animében nagyon változó. Néhol a poén kedvéért bejönnek ezek a tipikus Lovely Complex mimikák, föloldás tök jó. Persze vannak az olyan animék mint a Nana, ahol még a legutolsó légynek is tökéletesen van megrajzolva a szempillája, de nem feltétlenül ezt a stílust várjuk el mindenhonnan. Meg persze vannak az olyan animék mint a Bokura ga ita, Lovely Complex vagy az Aku no Hana ahol néha még csak meg sem mozdulnak a háttér alakok vagy ha távolabb kerülünk a képtől akkor rögtön eltűnik a karakterek arca. Itt nem olyan borzasztó a helyzet, de lenne mit kiküszöbölni. A harc jelenetek viszont nagyon igényesek, pörgősek és nem foglalkoznak sokat a cenzúrával.
KARAKTEREK
Ha nem szereted Amano Yukiterut (Mirai Nikki), ha gyűlölöd Kaneki Kent (Tokyo Ghoul) akkor örömmel mutatom be új kedvenc karakteredet Igarashi Gantát. Én bevallom iszonyatosan imádom az ilyesfajta karaktereket, és ennek meg is van az oka. Ha egy 14 éves fiúnak azt mondod, hogy tessék most gyilkold le a legjobb barátaidat akkor valószínűleg sírni fog, nem akarja, nem áll készen ilyen helyzetekre és döntésekre. Ganta is belekerül egy szituációba amire normálisan reagál, totálisan kétségbeesik. Viszont egy ilyen főszereplőt aránylag nehéz sokáig elviselni, borzasztóan hangulatromboló ha a legizgalmasabb pillanatokban valaki leül sírni, hogy neki milyen szar. Szóval ők csak akkor működnek ha vannak föloldásaik. Yuki karaktere nálam például azért tudott működni mert voltak emberek akik odamentek és azt mondták: ember te szánalmas vagy, mindenkinek szar a helyzete ne rinyálj már. Erre meg fogta magát és tökösebb lett. Történt egy karakterfejlődés. Kaneki meg nálam ezért nem működött mert ott meg nem volt. Lehetett volna csak az anime a közepén abbamaradt. Itt is ez a szituáció, Ganta férfivá érhetne, de az anime lezárul...és sehol a második évad. Nyilván ha Deadman Wonderland akkor Shiro az emlékezetes karakter. Mirai Nikki rajongók Shiro=Yuno, de még a reakciójuk is ugyanolyan. Ettől eltekintve Shiro egy végtelenül szórakoztató és tökös karakter akit remek érzékkel megspékeltek azzal, hogy albínó. Viszont az ő karaktere körül vezetik föl a legtöbb rejtélyt amit persze nem oldanak meg, így arra sem tudok mit mondani. Elolvasom a mangát és okosabb leszek. Viszont van egy kiforrot és nagyon is kemény és szórakoztató mellékszereplőnk Kiyomasa Senji, vagyis Holló. Nagy hiba, hogy nem kapott nagyobb szerepet. Ugyanez igaz a börtönőrre Makinára.
NEGATÍVUMOK
Befejezetlen. Igen olvasd el a mangát, de hát egy filmet sem hagynak abba a közepén mondván, hogy olvasd el a könyvet. Engem nem a manga hanem az anime érdekel, a manga tök más téma. Nem is tudtam emiatt hova tenni az egészet. A történet közepén, ott vagyunk a tetőponton (szószerint) és akkor beadják az endinget. Vagy ha így van vége akkor köszönöm kérem a második évadot. Remek példa : Owari no Seraph, az anime egy mondat közepén maradt abba és fél évvel később már ott virított a második évad a neten. Ezen felül viszont nincsenek nagy hibák. Mert nincs is lehetőség. Lehet, hogy Ganta és Shiro kapcsolata és karaktere itt meg fog állni, de ha továbbmegy akkor meg tök jó. Túlhalmozott karakterek. Valahol az ötödik rész környékén megjelent 17 új karakter, mint lázadók. Ráadásul mindegyik valami iszonyatosan különlegesre és mélyra akart sikerülni, de nem. Ha a bérgyilkos lánynak annyi a szerep, hogy megöl valakit akkor elég az az infó, hogy lemészárolta az ovisokat, az úgy pont elég volt. Ezt viszont nem találták el mindenhol. Csomó dolgot megtudtunk bizonyos emberek életéről, nagyon mély és szívfacsaró dolgokat, csak éppen nem érdekel, hogy meghalt a családja egy olyan karakternek akinek a nevét is 5 perce, hogy megjegyeztem. A vég. Valaki magyarázza meg nekem mert Ganta cselekedete teljesen értelmetlen.
POZITÍVUMOK
Shiro és Holló biztosan, és talán Ganta is jó választás volt. A történet nagyon pörög és sokkoló. Izgalmas bepillantani Ganta szemén keresztül ebbe a véres csodaországba. A rejtélyek baromi izgalmasak. Kapkodod a fejed, jönnek a csavarok, és nem is tudhatod igazán, hogy hova fog ez az egész kifutni. Szépen van felépítve. Egyre több és egyre brutálisabb dolog lát napvilágot. Nem finomkodnak, folyik vér, hullanak karok és szemek, törnek lábak. Ráadásul emberi reakciók érkeznek rájuk. Ilyen szempontból jó Ganta karaktere, nem nézi végig száraz szemmel, ahogy emberek hullanak. A zenék nagyon jól elvannak kapva. Különösen a harc jelenetek alatt. A harcok szépen animáltak, látod az egészet, és nem próbálják meg neked beadni, hogy Ganta profi, egszerűen csak szerencséje van bizonyos dolgokkal. Maga a Deadman Wonderland világ nincs nagyon bemutatva, hogy mit is lát az aki ide jegyet vált. Viszont amit mutatnak az izgalmas és sokkoló. Érdemes elgondolkozni rajat, hogy vajon tényleg beülne-e ilyen lőadásokra valaki.
AJÁNLÁS
A célközönsége bizonyosan a férfiak köre, de lányok sincsenek kizárva. Persze ha ez a véres kaszabolás nem a te műfajod akkor ne nézd mert bizony szemkikapásban nem lesz hiány. Nem mondom, hogy a legjobb shounen de érdekes kérdéseket feszeget amin érdemes elgondolkozni.
10/8 jó szórakozást és kellemes ünnepeket! :)
következő: Hunter x Hunter
Megosztás a facebookon