
Legközelebb, amikor kinyitod a szemed, lehet, hogy a világ megváltozott.
SZINKRON
Eredetileg nem erről akartam beszélni de mikor megnéztem ennek az animének az első három részét úgy éreztem, hogy ez egy olyan pont amiről keveset beszélünk pedig kellene. Minden rugkapálás ellenére is kimondom.....a magyar szinkronszínészek JÓK. Eredeti nyelven nézni valamit mindig nagyon hasznos persze, és igen valóban az a szereplők igazi hangja, de a magyar szinkron igenis igényes, mert a legmegfelelőbb embereket választják ki erre a munkára. Számomra nincsen Leonardo Dicaprio Hevér Gábor nélkül. Viszont számomra pontosan ezért ilyen érthetetlen ez a töténet. A japán, bármilyen szempontból is nézzük egy éneklő nyelv. Vitathatjuk, hogy szép-e de mindenesetre ez egy dallamos éneklő nyelv, ami hatására anime karaktereink is már már énekelve beszélnek amibe nagyon könnyű beleszeretni. Ezért hatalmas kihívás jól leszinkronizálni a mi nyelvünkre. Ennek ellenére születtek jó próbálkozások (Nana). Ezért nem féltem szinkronosan belekezdeni a Vampire Knightba...amit tapasztaltam borzalmas volt. Senkihez sem illet a hangja. Kaname egy idősödő üzletember lett Zero meg egy kisgimnazista. Nem is szeretném ezt jobban kifejteni, csak annyit jegyeznék meg, hogy az anime egyre jobban tör be Európába. forgalmazásából hatalmas pénzek jönnek be. Nem ártana újra sugározni őket és igényesen jól leszinkronizálni, vagy csak jó minőségben leadni.
TÖRTÉNET
Yuki Cross első emlékei, hogy egyedül van egy vámpíroktól nyüzsgő erdőben és fél. Ám egy nemes vámpír Kuran Kaname megmenti a lányt és elviszi a Cross akadémia igazgatójáhz, hogy nevelje föl. Később Yuki és Kaname is ide fog járni, ahol emberek (nappali tagozatosok) és vámpírok (éjjeli tagozatosok) viszonylagos békében élnek. Ám ez a béke törékeny, amit nem is mutat meg jobban más mint Zero, Yuki legjobb barátja. Zero családját lemészárolta egy nemes és hamarosan maga is a gyűlölt faj tagjává változik. Miközben megannyi titok fedi mindannyiuk múltját.
GRAFIKA
Jó ez egy 2008-as anime, és annak is néz ki. A szereplk szépek mikor állnak, de mikor elkezdenek mozogni néha torzulnak a vonások. Emiatt bennem nem nagyon tudott kialakulni például az, hogy a vámpírok gyönyörűek az átlag emberekhez képest mert mind a két típus ugyanúgy volt animálva. A mozgások néha elég monotonak emiatt az a minimális harc ami benne van nagyon darabosra sikeredett. Viszont ez tulajdonképpen egy szép grafika szép háterekkel, és különösen jó színkompozícióval. Viszont amit már a Diabolik Loversnél sem értettem és itt sem, hogy az áldozat lánynak miért kell ilyen kerek szemeket rajzolni? Ez nem aranyos, ez nem szexi, ez nem ártatlan. Azt a hatást kelti mintha folyton meglenne lepődve és ettől buta lesz az arca. Én megmaradtam volna a szokványos anime szemeknél.
SZEREPLŐK
Yuki: Mindif is nagy bajban voltam a háram vagy a szerelmi háromszög főszereplőivel. Tuljdonképpen, hogyan is lehetne úgy megalkotni egy ilyen karaktert, hogy ne legyen gyűlölet tárgya? Egyenlőre annyit tudtam volna kitalálni, hogy ezek a szereplők ne szenvedjenek kényes helyzetükbe, vagy élvezzék ki vagy tegyenek ellene. Yuki viszont sajnos a tipikus vámpír szerető. Nem csinál semmit, csak néz maga elé, legalábbis ha szerelmi kérdésekről van szó. Ha másról akkor már cselekszik...de rosszul. Lássuk be Yukinek jó élete van, két szexis vámpír csapja neki a szelet, a nevelő apja rajongásig imádja őt. Minden érzelem amit a világnak nyújt az válaszratalál. Elég kevés anime karakternek adódik ez meg. Yuki pedig erre úgy reagál, hogy rinyál a magányossága miatt. Az én elvárásaim nagyon a minimumom voltak, dehát ezt súrolta. Ha legalább szép lenne, vagy vicces...
Kaname: Nos akárcsak a többi szereplőnek neki sincs túl sok karakterjegye. Annyit tudtam belőlle kihámozni, hogy Kaname nagyon szexis mindenki szerint, nagy a hatalma de közben ijesztő, és Yuki mindennél fontosabb neki. Ennek ellenére Kanaménak semmi kapcsolata nincsen a külvilággal. Vagy meredten áll egy falnak dőlve vagy a szobájában sakkozik. Mit rejteget a háta mögött??? Miért nem láthatjuk néha más környezetben is? Ennek ellenére valami minimális misztikum került a szereplő köré ezért kíváncsian várom, hogy mit tud nyújtani a 2. évadban.
Zero: Ne értsetek félre. Zeronak adtak egy olyan háttér történetet amivel kizárt, hogy ember még mosolyogjon, de ki kíváncsi ennyi szenvedésre? Zero átalakulása sokkal érdekesebb lett volna, hogyha nem csak úgy mutatkozik meg, hogy a földön fekve sikong. Persze ez elhanyagolható lenne ha ezen kívül csinálna akármi mást.
Mindezek ellenére a főszereplő brigád gyengén de átment a szenzoromon. Nem idegesítőek ami nagyon jó. Karakterjegyeknek hiányában szenvednek, de ez nagyon sok lehetőséget ad a kedvenc dolgomra ....KARAKTERFEJLŐDÉS!!!! Szóval a brigád pozitív tendenciával kecsegtet :)
NEGATÍVUMOK
Ez egyszerre jó is meg nem is, szóval ide mondok rossz példát a pozitívhoz meg majd jót. A Vampire Knight egy brazil szappanopera. Sajnálom, tudom, hogy ezzel minden rajongót megésrtek de ez így van. Főszereplőnk elveszti emlékeit és vívódik, de ekkor fölbukkan a gonosz ikertestvér. A probléma ezzel az, hogy az anime ezt 70 %-ban komolyan veszi és mint tényleges drámát akar bemutatni, holott ez komikus. Mi a célja a szereplőinknek? Ugyanazt érzem, hogy kiragadtak Yuki életéből egy évet amit meganimáltak de igazából nincs ennek jelentősége. Persze van egy nagy titok ami ebben a 2 évadban kerül napvilágra de mi célból? Dühít a környezet. Miért kellett őket iskolába rakni? Csak azért, hogy egy helyen legyenek? Hiszen az iskolai közösségből vagy életből semmit nem mutat. Nem szeretem ha csak a hatásért berakják őket egy hozzájuk nem illő környezetbe. Ráadásul rajzolnak az iskolába tömeget de velük nem történik semmi interakció, holott ebben a világban mindenki hordozz magával tragédiát, és ha már ennyire depresszív ez a világ akkor legalább mutassunk is belőlle valamit. Számomra viszont az volt a legnagyobb probléma, hogy az animének nincs humora. Sötét környezet, sötét emberekkel, sötét titkokkal és nincs benne semmi föloldás.Itt van például a Shiki, ami a világ legnyomasztóbb és egyben legzseniálisabb vámpíraniméje, de tisztában van vele, hogy 24 részen keresztül nem lehet szenvedni, ezért telerakja föloldásokkal, hétköznapi tragédiákkal és vicces karaterekkel.
POZITÍVUMOK
Legalább egyszer megcsillant benne a humor efelé a szappanopera felé, ami arra engedett következtetni, hogy mégse veszik önmagukat olyan komolyan mint elsőre tűnik...de sajnos csak egyszer. Van valami jó hatása az egésznek, megteremt egy egészen sajátos hangulatot. Tele van nagyon szép zenékkel, mind az opening és az ending remekül eltalált. Cross igazgató az egyetlen valós és élő karakter. Viszont ő olyan szinten kimarad az eseményekből, hogy hiába próbálja ellensúlyozni a karaktereket ő csak egy vicces tényező marad. Le van zárva. Igen köszönöm, egy sok évados animét így kell felépíteni, még ha emiatt nem is vagyunk hűk a mangához. Van egy fő relytéj ami majd ki fog derülni és közben van egy egy évados titok is ami a végére megoldásra talál.
AJÁNLÁS
Én a magam részéről utálom a szerelmi háromszögeket, mert vagy nem fogják őket lezárni vagy az valakinek szar lesz, vagy a legroszabb mikor lezárják de a főszereplő továbbra is két emberbe szerelmes. Viszont biztos vannak olyanok akik ezt a fajta szenvedélyességet szeretik. Erre é rátennék egy fiúk kizárva matricát. Ezt csak azok a lányok fogják élvezni akik vagy egy Zero vagy egy Kaname teambe csatlakoznak. Bár egyik szereplő sem olyan komplex, hogy könnyen az imádatuk tárgyává váljon. Ha viszont valami izgalmas vámpíros animét akarsz akkor inkább a Shiki körül keresgélj.
10/6.5
Következő: Vampire Knight Guilty
Megosztás a facebookonA holnap problémáit, a holnapi énemre bízom
PARÓDIA
Nagy tisztelője vagyok a paródia műfajának. Személyes véleményem szerint az "élet nagy kérdésein" csak akkor nem fogjuk fölvágni az ereinket ha nevetünk rajtuk. Ha egy ilyen műnek még a humora is jó akkor tuti találat. Viszont az agyatlan paródiának nincs művészeti értéke. Ezért mikor a One-punch man meghódította az anime közösséget kicsit féltem belekezdeni. Mielőtt azonban elkezdeném a kritikát szeretném megjegyezni, hogy ezt az animét számomra iszonyatosan túlhájpolták. A világ legjobb és legviccesebb animéje. Hozzátenném, hogy a One-punc man manga a mangaka utolsó kétségbeesett próbálkozása volt. Megunva, hogy a gyönyörű mangáival nem szerez magának hírnevet megrajzolta a még minimál one-punch mant. Szóval nézzük.
TÖRTÉNET
Történetünk főhőse, Saitama egy hobbihős. Három éve megmentett egy gyereket egy szörny karmai közül, és azóta őrületes edzésbe kezdett. Ennek következtében kihullott a haja és olyan hatalmas erőre tett szert aminek következtében egy ütéssel legyőzi minden ellenségét. Saitama unja már ezt a korlátlan erőt, ám ekkor találkozik Genossal a fiatal kiborggal akit tanítványává fogad.
GRAFIKA
Szóval hát igen, egy minimál mangából készítették. Ebből viszont csak Saitama külsőjét tartották meg. A háttér nagyon szép. Az akció jelenetekben különösen tetszett, hogy néha képregényszerűen van ábrázolva, ezzel is utalva a szuperhős műfaj eredetére. A szörnyeknek változatos mind a kinézetük, mind a képességük, ami eléggé fontos ha 12 főgonosz van egy animében. Saitama külseje vicces, megtartották az rredeti manga pötyszemű kopasz karakterét, amit meg is magyaráznak...kivéve a szemet. A szeme nem értem egy edzéstől miért változna meg. Persze ez csak a hűség az alapanyag iránt, ami viszonylag jól működik.
KARAKTEREK
Saitama: Igazából nem vagyunk információk hiányában. Tudjuk, hogy, hogyan kezd bele ebbe a karrierbe, az OVA-ban még azt is megtudhatjuk, hogyan szerezte a ruháját, és tulajdonképpen az ő nagy tragédiája is ábrázolva van, hogy már nem izgalmas számára ez a munka, hiszen mindenkit egy csapásra kiüt. Jó kis hős paródia:nem az emberi életekért hanem a szóakozásért csináljuk, ez számomra nagyon üdítő volt. Viszont mondjatok 10 komplexebb dolgot Saitamáról! Én a magam részéről nem tudtam megszeretni ezt a karaktert csak azért mert vicces, hiszen nincs mögötte nagyobb tartalmi szándék. Persze mire való a második évad ha nem arra, hogy a múúlt beli cselekmények kihagyását korrigálja.
Genos: A mi Robinunk. Az tetszett meg nekem Genosba igazán, hogy majdnem ő volt az egyetlen aki fönntartotta azt a látszatot, hogy te most igenis egy animét nézel és nem egy amrikai rajzfilmet. Genos tartja meg magában a hűséget, a nagy szélsőséges érzelmeket, a szép japán választékos beszédet, a dallmaos hangot, a jó szinkront. Szóval valamennyire ő az anime mentsvára.
NEGATÍVUMOK
Elvesztettem az anime érzést. Azon túl, hogy japánul beszélnek igazából nem tartotta meg a műfaj sajátosságait. Persze ha valaki sok animét nézett és már talán kicsit unja is ezt a szentimántális műfajt annak fölüdülés lehet ez a történet. Kövezzetek meg de a one-punc man nem az az anime amin sírva lehet nevetni. Nagyon finom humora van, nem obszcén, nem értelmetlen, viszont nem is olyan ami után két hétig fájnak az izmaid. Aki ilyesmire vágyik az inkább a Senyuuba kezdjen bele. Viszont ezek még nem is zavaró dolgok, az egyetlen szarvashibája ennek az animének az az, hogy nincs célja. Nincs se eleje se vége. Bekapcsolódunk egy nem minden napi ember nem minden napi életébe majd tizenkét rész után kiszállunk belőlle. Ez alatt Saitama semmit sem változik, nincs karakterfejlődése, neméri el egy célját sem, és üzenetet sem küld a nézői felé hiszen neki sincs mit megüzennie. Ha peddig nincs célja az animének csak viccesnek és parodisztikusnak szánták, akkor ahoz pedig nem elég erős a humora.
POZITÍUMOK
Mint már mondta nagyon finom humora van. Tele van utalásokkal és szimbólumokkal aminek sajnos én a felét sem értettem. Szinte minden szörny, és néha még a párbszédek is régebbi animékre utalnak. Ez egyfajta tisztelgés előttük és egy kicsit ki is gúnyolják. Ez pedig annak okozhat fantasztikus élményt aki már minimum 20 éve nézi az animéket és sokat is látott, vagy aki a 2000-es évek előtti műveket kedveli. Viszont én szegény ezeknek nagy részét nem láttam így szórakozni sem tudtam rajtuk, viszont ez csak az én hibám, biztos vagyok benne, hogy egy japán ember fantasztikusan jól szórakozik ezen, hiszen ez olyan mintha nekünk csinálnának gyermekkorunk meséiből paródiákat. Viszont nem érdemes elfelejteni, hogy ez elsősorban szuperhős paródia, és annak tökéletesen helytáll. Az ellenfelektől kezdve, a ruhákon át, egészen az elnevezésükig minden pellengérre van állítva. A témaválasztás pedig nagyon kedvező mert bár én is bármennyire is szeretem ezt a műfajt, tény, hogy hatalmas lyukak vannak benne, és világra erőszakoltak már nem egy torzszülöttet.
AJÁNLÁS
Aki szereti a DC-t vagy a Marvelt, viszont kritikusan és nem abban az ezen nőttem föl ezért jó atitüdben él, annak mindenképpen ajánlani tudom. Főlleg azok akik szeretik a régebbi animéket mert ők egészen biztosan fantasztikusan fognak szórakoni. Viszont ha egy olyan animét szeretnél amin vinnyogva tudsz nevetni akkor inkább tényleg a Senyuut néz.
10/8 jó szórakozást :)
következő: Vampire Knight
Megosztás a facebookonFeldereng előttem egy jövő, amikor sokan fogják otthonuknak nevezni ezt a céhet.
FAIRY TAIL
Gondolom a nagy többségnek nem kell bemutatni, az immár lassan 280 részes never endinges shounent. Az alapműről csak annyit, hogy nekem személyes nagy kedvencem, és a zero mangát is olvastam, viszont megpróbálok ezektől eltekinteni. Akik nem nagyon ismerik a Fairy Tailt annak ez a kritika most nem fog sokat mondani, de bízom abban, hogy ezek száma kicsi. A Fairy Tail számomra azért olyan nagyon különleges mert a kedvenc elemeimet ötvözték egy animében. Mint pl az izgalmas harcok, a mély érzelmek és a vagány tájak. Úgyhogy aki nem látta az mindenképpen fogjon bele. Mikor a zero megjelent sokan azt rebesgették, hogy tulajdonképpen csináltak egy cenzúrázottabb Fairy Tailt a kisgyerekeknek. Ezek a pletykák viszont nagyon sokáig fönt maradtak ami előtt a manga olvasói értetlenül álltak. Aztán megnéztem az animét....
TÖRTÉNET
A történet a Fairy Tail céh megalakulása előtti időket örökíti meg. Mavist az első mestert követhetjük végig. Hogyan is élt a Tenrou szigeten mikor ott még szintén varázsló céh állt. Miután a céhet lemészároljak, Mavis és barátja Zera ketten éldegélnek a szigeten. Egy napon azonban megjelenik három kincsvadász. Yuri (Makarow apja) Precht (akit később Hadesként ismerhetünk) és Warrod (a tíz szent mágus egyike). A férfiak a sziget titkos ékkövét akarják, ám a lány nem akarja átadni. Viszont ekkor válik mindannyiuk számára világossá, hogy az ékkövet a 7 évvel ezelőtti mészárlás során ellopták. Így a furcsa kis csapat összefog, hogy visszaszerezze tulajdonát.
GRAFIKA
Jó most ebbe semmi újdonság nincsen az eredeti animéhez képest. Ugyanolyan igényes és gyönyörű mint eddig. Sokan panaszkodnak, hogy a Fairy Tail második évadjának a grafikája nem szép mert nagyon halványak a színek. Nos ez így van de feltétlenül rossz ez? Igazából ezek ilyen pasztel színek, de az anime hangulata is változott. Ahogy egyre jobban közeledik a vég és a végső összecsapás, egyre baljósabb az anime is, szerintem nem tesz neki kifejezetten rosszat ez az elhalványuló színvilág. Viszont van 2 nagyon fontos dolog. Az 1: mikor Mavisék ellátogatnak az első városaban ott köcka emberek vannak....Miért? Hiro Mashima Sensei miért???? Bár ez nem is az ő hibája hanem a grafikusoké. Nem szabad elhanyagolni ennyire a mellék szálakat...PLÁNE HA BESZÉLNEK. A második viszont annál kedvezőbb. Ne értsetek félre, nagy tisztelője vagyok az ecchi műfajnak, már persze ha ven helye, de a Fairy Tail nem annak indult. Nem gond ha a nőknek nagy melle van, de mostanra akkorára duzzadt, hogy az már nem mell hanem kóros betegség, ráadásul a kamera is csak azt mutatja. A Zero főszereplői viszont két kislány és ez testileg is nagyon üdítő. Viszont az se túl logikus, hogy Mavis 13 évesen még kis tepsi mígy Lucy 17 évesen már két amorf bolygót hord a mellkasán.
SZEREPLŐK
Mavis: Én tényleg nem szeretek a mangával példálozni, mert az szerintem egy teljesen másik műfaj, más a csatornája, más a lényege. Ezért az animével fogok. Szóval Mavis már ott is megismertük és ott nem volt ennyire, hogy is mondjam......IDEGESÍTŐ. Mavis karaktere a Zeroban annyira valótlanná fejlődik. Megkapjuk ezt a nagyon boldog felhőtlen Fairy Tail etitüdöt csak sokkal durvábban fölnagyítva. Mavis karakterében nem maradt semmi emberi, az alapban nagyon is az. Itt meg egy kis tökéletes cukormázas, okos kis vékonyhangon beszélő szaloncukor, és ez viszont már Hiro Mashima hibája, mert eddig nem így alkotta meg.
Zera: Itt viszont picit muszáj a mangával érvelnem gome gome. Ugyanis a Zero mangájában Zera egy kedves félénk kis visszahúzódó lány, de nagyon szereti az egész társaságot és Mavisel tökéletes kielégítik egymást. Viszont mivel Mavis karaktere is elmozdult a romantikus túlzások felé ezért Zera szerepe is. Tökéletes passzív, beszari és antipatikus, mindennek csak a rossz oldalát láta. Holott Zera nem ilyen, ő nem passzív hanem reális. Itt történt meg az anime legfájdalmasabb mellényúlása.
Yuri: Kellet egy helyes fiú na. Nem, amúgy a viccet félretéve tulajdonképpen ő az egész konfliktus megalapozója. Mavisel neki mélyül el először a barátsága...ami aztán szintén kicsit el lesz kapatva. Viszont nagyon szerethető a karaktere mivel próbál vicces lenni...nem sikerül de megpróálja. Igen szóval nekem ő is kicsit szürkének hatott, egy kicsit Gray kopinak éreztem, nem egészen értem Hiro Mashimával mi lett.
Precht: Ő különösen azért fontos az előzményekben mert vele már találkoztunk idős korában. Viszont a Zeroba nem került bele egy nagyon fontos fejezete ami Mavis halálát dolgozza föl. Ez majd később lesz benne az animében egy visszatekintés végett, de az nekem fontos lett volna itt a szereplők megítélése végett. Emiatt nekem Precht karaktere is elúszott egy kicsit, és inkább annak a jószívű kedves, de kissé ügyetlenül ijesztő bácsika lett. Holott basszus ez nem az ő karaktere. Mangában máshogy is van, hgyjuk.
Warrod: Ő az egyetlen akinek lesz értelme. Az által, hogy megismerjük Warrod korlátait és az ezekből kialakult szelíd, ám nagyon erős védekező mágiáját. Ez az egyetlen karakter fejlődés ami valamelyeset értelmet adott az előzményeknek. Hogy, hogyan is lett ő olyan amilyen.
NEGATÍVUMOK
Ez egy 10 fejezetes manga. Jó szándékkal is alig lehetett volna belőlle egy 12 részes animét gyártani. Értelemszerűen írni kellett még hozzá. Amivel semmi baj nincs....már ha van értelme. Az idő kitöltést úgy oldották meg, hogy visszatekintő történeteket írtak nekik. Itt még persze nincsen semmi gond hiszen az anime képivilágban sokkal alkalmasabb az izgalmas kalandos történetek megjelenítésébe. Viszont kezdem azt hinni, hogy ezeket a kiegészítő történeteket három évesek írták, vagy nekik írták. Komolyan olyan mintha egy kiegészítős könyvet anál a gyerek ezébe. És akkor a kegyetlen kincsvadászok elindultak, hogy megszerezzék......a világ legszebben csillogó virágját. A pénz hiánya miatt hőseinknek be kellett törni egy elhagyatott templomba ahol......élt egy nagy halacska. -.- Nem voltam megelégedve se a karakterekkel se a zenékkel, se a történettel. Mintha tényleg egy gyereknek készült Fairy Tailt néztél volna. Ráadásul ami a legjobban fájt az az, hogy tényleg az igazi Fairy Tailélmény hiányzott belőlle.
POZITÍVUMOK
ZEREF. Az animében is elkezdett már egyre nagyobb teret kapni a mi kis főgonoszunk. A mangában tulajdonképpen már minden kapcsolata és indítéka ki van bontva. Nekem egy személyes kedvenc gonoszom, és mivel tudtam, hogy a Zeroban elég nagy hangsúly lesz rajta ezért izgatottan vártam a megjelenését. Nem kellett benne csalódnom, ugyanazt a visszafogott viszolygósan kedves karaktert kaptuk amit már megszokhattunk. Bár az úgymond megható vagy szép részek vele szerintem nem voltak eléggé kidomborítva. Ami elég nagy hiba ugyanis Mavisnek és neki az animében nagyon szoros először szerelmi majd ellenséges kapcsolata lesz. Ennek az alapozása kimaradt, de Zeref fontosságát megkaptuk. (Nem bírták ki, hogy ne mutogassák a kockás hasát....gyerek feje van. Egy izmos testre ráraktak egy csecsemő fejet, nagyon bizarr látvány). Valamint a mágia tanulása és kifejlesztése is egy nagyon izgalmas rész, bár ez olyan mint mikor a Star Warsban megmagyarázzák az erőt, miért? Nem kell! Misztikus, transzcendens lét, nem akarjuk tudni.
AJÁNLÁS
Srácok nekem hatalmas csalódás volt. Semmit sem hozott vissza a Fairy Tail élményből. Igazából ez nem egy különálló anime de egy elég gyenge előzmény. Nem nagyon tudom, hogy kinek ajánljam mert ha szereted a Fairy Tailt akkkor úgyis meg fogod, és meg is kell nézned, hogy képben legyél. Ha pedig nem akkor semmi értelme. Persze bőven belefér, hogy az alapműhöz fűzött szeretetem miatt látom ilyen sötéten ezt a pár részt. Hátha megtaláljátok benne a Fairy Tail élményt
10/7
Következő: One-Punch Man
Megosztás a facebookonÚgy gondolom vannak olyan dolgok a világunkban, amiről jobb ha nem tudunk. Néha az igazság a legkegyetlenebb dolog.Nem mindenki képes elviselni.
UTÓPIA/DISTÓPIA
A jövőben játszódóanime világok nagyon sok párhuzamot vonnak maguk és a kamu tudományos animék között. Az utópiáknak is nehéz dolguk an hiszen x részbe bele kell sűríteniük, hogy a világ, hogyan változott meg ennyire, és mi is ennek a jelentősége. Az utópia nagyon sok izgalmas lehetőséget hordoz magába viszont vannak buktatói. Mivel az utópia egy nagyon erős propaganda lehetőség ezért ha nincsen célja akkor fölösleges. Például azt mondjuk, hogy a jövőben mindenki piros ruhát hord. Van a jó fajta elképzelés a divat megszüntetése és elvesztése, az egyéni ízlés elpusztítása és ezt nagyon szépen le lehet vezetni a mai helyzetekre. Míg a rossz megközelítés, hogy a rendezőnek egyszerűen ez a kedvenc színe. Animénk a Shinsekai Yori pedig egy ilyen természetbe visszatérő distópiát mutat be.
TÖRTÉNET
A történet szerint az emberek egy nagy társadalmi katasztrófa után a természetbe menekültek. Itt elhagyták az anyagelvűséget és a világi gondolatokat. Ebben a szimbióta életben azonban az emberek isteni erő birtokosai. Gyermekkorukban ellátogat hozzájuk egy szellem ami megajándékozza őket erejükkel. Ebben a világban kis falvakban élve fejleszthetik képeségüket, egy szeretet társadalom épült itt ki. A szexuális vágyaik kifejezése teljesen természetes, akár a tizenéves fiúk is létesítenek egymással párkapcsolatot. Ebben a világban ismerkedünk meg főszereplőinkel: Sakival, Shunnak, Satoruval, Mariaval és Mamoruval, akik egy nyári kirándulás közben rájönnek világuk titkaira. Innen pedig végigkövetjük egész életüket.
KARAKTEREK
Watanabe Saki: Attól, hogy Saki egész életét végig követi az anime sokkal bensőségesebb lesz a főszereplővel a kapcsolat. Látjuk őt a félelmeivel és a vágyaival küzdeni gyermekkorától kezdve. Egy komplett karakterfejlődést szemlélünk. Így még ha Saki egy teljesen unszimpatikus karakter lenne sem igazán tudnánk neki menni, hiszen egész éelet szemlélői és részei vagyunk. Ettől eltekentve Saki eléggé egy sablon karakter. Ettől viszont nagyon könnyű vele azonosulni. Először a bátortalan későn érő lánnyal, majd a szerelmeivel küzdő kamasszal, végül a világban helyét kereső felnőttel. Viszont ezek ellenére sosem tudjuk meg, hogy Saki igazán mit akar. Boldog ebben világban? Helyesnek tartja a dötéseit? Igazából egyetlen célja van amit az egész történeten át űz, de az nem annyira fajsúlyos, hogy kitűnjön belőlle egy karakter.
Asahina Satoru: Ő megy át ez alatt az idő alatt a legnagyobb karakterfejlődésen és ez igazán izgalmas. A 12 éves Satoru még az animék megszokott szájhősének szerepét tölti meg. Míg a 14 éves már a férfi kapcsolatban dominál. Az által, hogy Satoru homoszexuális kapcsolatát és ahoz fűzött érzelmeit ilyen részletesen bemutatják, az által emélyítik a szereplőt, hiszen a belső világával is tisztában vagyunk. Megismerjük a ragaszkodását és a birtoklási vágyát, gondoskodását. Szóval az az igazi első kapcsolatos gyerek. Míg a már felnőtt férfiba ismét visszatérnek a gyermeki leleményességek és a bátorság, viszont megmarad a pubertás kori ragaszkodás. A világban történő változások pontosan leképezik a lelki világának fejlődését. Nagyon hamar meg lehet szeretni a karakterét.
Aonuma Shun: Shuntól amit az első pillanatban kapunk azt is visszük végig. Ő a misztikum, a rejtély. Ő adja meg az anime szertartásosságát. Mivel Shun kerül legközelebb a transzcendensi léttel, ezért ő az aki az egész anime alatt fönt tartja annak a tudatát, hogy ez már nem az anyagias elvilágiasodott társadalom, hanem a kőkemény természeti törvényeken alapuló. Így is alkották meg elejétől kezdve a karakterét, nagyon ügyesen. Shunnal nincs minden rendben, Shun valamiért nem valóságos eközött a sok életszerű karakter között. Az elejétől tudod, hogy Shun valamilyen más szerepet fog betölteni. Innen is ered a tragikum miszerint nem tud visszailleszkedni ebbe a szeretettbe mélyített világba.
Akitsuki Maria: Ő a szépség, a szexualitás, a termékenység, az anyaság. A karakterek úgy vannak megalkotva, mintha Saki életszakaszainak a kivetüléseiként jelennének meg. Így persze ott van mellette a mindig határozott női példakép, aki magában hordozza gyermekkorban a szépséget. Kamaszként a szexualitást, majd felnőttként a termékenységet. Szóval neki nincs is szüksége arra, hogy elmélyített karakterjegyeket hordozzon magában.
Itou Mamoru: Ő a csapat kis szerencsétlenje. A fiú aki mindig ügyetlenebb mint a többi, aki nem tudja megszerezni a lányt akit szeret. Mamoru az akit a társadalomnak ki kell vágnia magából. Legalábbis ennek a társadalomnak. Saki minden félelme Mamoruban testesül meg. Mi van ha nem jön el hozzám a szellem? Ha nem lehet végül azzal akit szeretek? Mi van ha az egyetlen társadalom amiben élhetek kivet magából és halálra ítél? Leginkább ezektől fél Saki, és tulajdonképpen mindenki.
GRAFIKA
Nem!Nem, és nem! Sírni tudnék emberek. Ez az anime 2012-ben készült. Az ebben az időben gyártott animéktől az emberek sokasága nyaldossa a képernyőt. Gyanítom, hogy a Shinsekai Yori az elmosódott alakjaival és színeivel egyedi akart lenni. Értem én, hogy mit akarnak ezzel jelezni. A grafika bizonytalanságával és sötétségével is az anime hangulatát akarják megalapozni, ami bizonyos helyzetekben nagyon jól működik. Néha pedig ütöd a gépet mert azt hiszed lefagyott a kép. Túlzás, a vonalak túl kidolgozatlanok és durvák. Ennyire nem szabad átesni a túl oldalra. Ennek viszont van célja, akkor szabad, viszont egy ilyen animénél, ahol ennyire fontos a természet, ahol minden apró részletről oldalas elemzéseket kéne készíteni, az nem teheti meg, hogy a háttér ne mozogjon, vagy, hogy az embereknek ne legyen arcuk, és az öregedést nem lehet csak a haj hosszúságával jelezni. Azt meg se említem, hogy néhol elfelejtik az előző kockában milyen hosszú volt az emberek haja, vált a kamera és már a vállukig ér. Vagy ez is csak a zseniális társadalomnak köszönhető amiben élnek.
NEGATÍVUMOK
Őszinte leszek. Ez a mű olyan magas szintekre emelte a szememben az animéket, hogy szídni őt szinte Istenkáromlásnak felelne meg. Viszont tény és való, hogy még ez sem tökéletes. Lásd például a grafika. Bár az is jó célokért indult. Viszont a Shinsekai Yorinak van egy nagy hibája, amiben szerencsére nem mélyült el. Valamitől ezeknek a gyerekeknek különlegessé kell válniuk, fontossá ennek az új társadalomnak. Viszont mivel ez az anime nagyon összetett és magába kell foglalnia a fejlődés, a faj, a diktatúra, a természet, az erőszak és a félelem kérdését, és ezt mind 25 részben, ezért zt föl kell vezetni. Nagyon ügyesen föl is vezetik csak iszonyatosan unalmas. Mondjuk ez 5 rész, de nagyon a történet elején. Ergo az anime nem startolt túl jól, ami sosem előny. Viszont maradéktalanul visszahoz mindent.
POZITÍVUMOK
Ez az anime elképesztő. Nem is tudom igazán, hogy hol kezdjem. Ha már csak a karakterek fölépítését nézzük. Mondjatok még egy animét ami teljesen új értelmet ad a karaktereinek! Aztán ott van a társadalmi fölfogás. Hogy mégis mennyi áldozatot kell hozni az emberi boldogsághoz. Hiszen a tökéletes társadalom csak a veszélyes tényezők kiiktatásával valósulhat meg. Faji kérdés. Ha van az emberekhez hasonlatos inteligens faj, ám abban megtalálhatók az állati jegyek, akkor vajon elfogadható-e őket szolga sorba kényszeríteni? Ám számomra még indig a szerelmi kapcsolatok fölfogása a leglenyűgözőbb. Tizenéves korukba az emberek társat választanak maguknak, vagyis szeretőt. Hiszen a társadalmi feszültségeket is aközösüléssel oldják meg, a szeretet társadalom létrejön. Viszont a tizenévesek még a saját nem körükben mozognak otthonosan, így az iskola tere homoszexuális párokkal lesz tarkítva az első években. Lehet vitatkozni vele, hogy jó-e, hogy ilyen hamar szeretőt kell választaniuk, de ebben a társadalmi formában a szibióta együtt éléshez kötelező. Így ők valóban egy nagy család. Ezen felül még rentgeteg társadalmi, pszichológiai és politikai kérdést latolgat. Ami pedig egy szintén ngyon fontos eleme az a kihagyás. Bár végig szemléled a társadalmat, és tisztában vagy vele, hogy a világa ugyanolyan terjedelmes mint a miénk, de csak egy részletét ismered meg. Tudod, hogy van számos kultúrális vetülete, de mondjuk csak egyet tudsz megnevezni. Ez nagyon fontos a végtelen illúzió megteremtéséhez.
AJÁNLÁS
Nos srácok én eddig is imádtam az animéket, és tisztában voltam a művészeti értékükkel, de most bátran kijelenthetem, hogy a Shinsekai Yori egy műalkotás. Semmivel sem kissebb az értéke mint bármelyik művészfilmnek. Szóval minden nem animésnek is tudom ajánlani. Enélkül az élmény nélkül tényleg nem érdemes további animéket fejteetni. Szóval mindenkinek ajánlom, bár talán ez is inkább az idősebb korosztájt tudja igazán megszólítani, akik már átestek ezeken a beavatásokon.
10/10 jó szórakozást :)
következő: Fairy Tail Zero
Megosztás a facebookonVan valami ezen a világon,amit eddig senki sem látott.Valami gyengéd és nagyon édes.Talán ha képesek lennénk megpillantani,mindenki megküzdene érte.A világ épp ezért rejtette el előlünk.Habár egy nap úgyis valaki megtalálja.Aki megérdemli lesz az,aki megtalálja.
MÁSODIK SZERELEM
Igen tudom ez így kicsit hülyén hangzik hiszen az animék előszeretettel dolgozzák föl az első és egyben utolsó igaz, és a végtelenségig tartó szerelmet. Ez viszont mint tudjuk az életben nagyon kevésszer történik meg, ezért is lehet izgalmas egy olyan szituáció ahol olyan emberek lelnek rá egymásban az igazira akik már előtte átélték a szerelemnek az első hullámait, ezért sokkal racionálisabban tudnak földolgozni egy kapcsolatot. Lásd: Lovely Complex, Risa ésOtani kezdetben egymás segítő, látják és megismerik a másik esetlenkedő szerelmes énjét, ezért nem történnek olyan zavarbaejtő pillanatok mint például, hogy meg kell fogni először a másik kezét. Tulajdonképpen az egymásnak való kerítés egy még furcsább szituációt eredményezhet, de közben meg egy nagyon izgalmas szerelmi szálat is kibonthat mint a Toradorában!
TÖRTÉNET
Takasu Ryuuji második évét kezdi a középiskolában. Szerencsére egy osztályba kerül legjobb barátjával Kitamura-kunnal és titkos szerelmével is Minorinnal. Ryuuji nem is lehetne boldogabb. Viszont sajnos osztálytársa lesz a tenyérnyi tigris gúnynévre hallgató Aisaka Taiga, a lány pöttöm termete és agresszív természete miatt kapja becenevét. Persze első találkozásukkor már be is nyom egyet a fiúnak. Aznap éjszaka a lány betör Ryuuji lakására és az életére tör. Nem más indok vezérli mint, hogy a Kitamura-kunak írt szerelmes levelet visszaszerezze ugyanis azt a fiú táskájába tette. Ryuuji megsajnálja az elesett lányt és alkut kötnek. Segítenek egymásnak meghódítani életük szerelmét, ám ekkor még nem is tudják, hogy a hőn áhítozott szerelem milyen közel is van.
GRAFIKA
Az anime 2008-ban lotos napvilágot. Személyes véleményem szerint ebben az időben készültek legszebb, vagy számomra legjobban kedvelt grafikájú animék. Mint az Ef-a tale of memories, Fairy tail vagy a Nana. Így számomra a Toradora grafikája is nagyon kedves lett. Különösen tetszett, ahogy Ryuuji külsejét megalkották. Adhattak volna neki egy átlagos jóképű nagy szemű anime karaktert, de ők bevállalták, hogy ettől elrugaszkodnak. Ugyanis Ryuuji nagy komplexusa, hogy mindenki fél tőlle a szemei miatt, ezért hordja előlre lógva a haját. Így alkották meg az egész kinézetét is, és nagyon üditő volt a látvány. Számomra néha zavaró volt, hogy Taiga haja néha külön életet élt és néha szinte már tükrözte a lány érzelmeit, persze ez is adhat valami féle komikumot.
NEGATÍVUMOK
Nyilván amikor egy animét nézünk akkor nem várjuk el, hogy teljesen valósághű legyen és teljesen lemásolja a való világban történő eseményeket. DE! Nem rugaszkodhat el már már idegesítően sem tőlle. Hiszen a filmnek, sorozatnak a célja a világtükrözése. Ezért engem nagyon zavar ha úgy ábrázolnak egy 17 évest mintha ovodás lenne. Én elhiszem, hogy annak a kamasz fiúnak akinek még sosem volt szerelmi kapcsolata annak nehé beszélgetést kezdenie a szerelmével de nem lehetetlen, és hiába vagyunk nagyon szerelmesek nem fog megeredni a nyálunk egy kép látványára. Emiatt néha Taiga és Ryuuji nevetségesen szerencsétlennek volt beállítva. Viszont ez az anime egy darab szarvashibát követett el és az a vége.
szpojler : Szóval a végén egymásba szeretnek esküvő minden oké, és Taiga rájön, hogy mielőtt még leélne egy életet a férfival akit szeret jobb emberré kell válni, olyan emberré aki megérdemli Ryuuji szerelmét, ezért elmegy és csak a ballagásra tér vissza, hogy folytassák közös életüket. Igazából nekem ezzel nem is lenne még olyan nagy bajom, hogyha ez nem az utolsó 20 percben történne. Ez egy 25 részes anime és nagyon lassú ütemet diktál, ami jól áll neki, de ezeket nem az utolsó 20 percben kell visszahozni. Mert így nem igazán érezzük a súlyát annak, hogy Taiga elmegy, hogy mekkora áldozat is ez a részéről, és, hogy így próbál törleszteni Ryuujinak mindenért. Viszont a vée lezáró kép aranyos. Bár az anime egy vuisual novel alapján készült aminek az a vége, hogy 5 év múlva összeházasudnak és Taiga hármas ikreket szül, ami szerintem egy aranyos befejezés lett volna.
POZITÍVUMOK
Ez az anime álmaid shoujoja. A szereplők kifogástalanok. Végig tudod szurkolni az egész történetet. Karakterekből külön szeretném kiemelni Ryuujit. Ezek a történetek akkor lehetnek igazán sikeresek ha a szereplőkkel együtt te is beléjük szeretsz. Ezért eleve úgy szokták kezdeni, hogy beraknak egy gyönyörű csajt egy álom szép fiút, akik életük minden kis területén tökéleteset alkotnak. Itt viszont nem törekszenek erre. Emiatt is tud ilyen kifogástalanul működni.Taiga pedig egy olyan szerethető női karakter aki megérdemli ezt a férfit. Persze ő is az a tipikus tsundere karakter amit megszokhattunk viszont beleteszik azokat a filozófiai mélységeket is ami miatt számunkra is szerethető lesz. Ezen felül a mellék karakterek is nagyon viccesek, és remekül kiegészítik a történetet. Ők adják meg azokat az epró tragédiákat amik kibővítik az animét, mint például a tanárnő örök szinglisége, vagy Ryuuji anyjának a története.
Nagyon szép az átmenet. Ryuuji és Taiga végig egymás mellett van és szerelmük folyamatosan bővül és kiegészül. Szép, ahogyan ráébrednek a szerelmükre és az is, ahogy azt elfogadják, befogadják magukba. Így tulajdonképpen ez az egész anime szép és kerek.
AJÁNLÁS
Őszintén ezt az animént nem érdemes kihagyni. Ha imádod a vicces romantikusokat akkor ezt garantáltan imádni fogod, de ha még nem is az eseted akkor sem fogsz benne csalódni. A szerelem megtalálásának és a komplexusok leküzdésének tökéletes elegyét alkotja amiben szerintem ugyanúgy megtalálhatják magukat a fiúk és a lányok is.
A vége miatt: 10/9 jó szórakozást hozzá :)
következő: Shinsekai Yori
Megosztás a facebookon
KAMU TUDOMÁNYOK
A fantasy és sci-fi animék általában az új világok megteremtésével új tudományokat és a kultúrákat is hoznak létre. Ez alől a Guilty Crown sem kivétel aminek egy nagyon komoly új biológiai rendszert kell fölépíteni az alapokhoz. A kultúrával általában nem szokott baj lenni. Hiszen az anime történetébe könnyen be lehet építeni egy már létező kultúra átformált változatát amit így mi egyszeri kis földi lények be tudunk fogadni. A kamu tudományokkal viszont már más a helyzet. Mivel nem biztos, hogy minden néző jártas a meta-fizikában ezért veszélyes a kiterjesztett elméleteket anime síkra vinni, maximum nagyon lebutítva. Számomra a Darker than black is itt bukott meg. Elmagyarázhatod nekem a fegyverkészítés kibővített változatát, de ha még az alapokkal sem vagyunk tisztában akkor az egész történet egy nagy katyvasz lesz. Sajnos ezalól a Guilty Crown sem kivétel.
TÖRTÉNET
A jövőben járunk. Pár évvel ezelőtt a békés világban karácsonykor kitőrt a rejtélyes apokalipszis vírus. Ezt ma már csak az emberek elveszet karácsonynak nevezik. A vírus következtében az emberek megkristályosodtak és a testük elenyészett a szélben. Ám hála az SZHLP-nek akik kifejlesztik a védőoltást, Japán ismét visszatérhet régi megszokott életébe. Ám az SZHLP korlátlan uralma Japán fölött nem mindenkinek tetszik. Történetük főhőse Shu egy nap véletlenül belekeveredik egy terrorista csoport (sírásók) harcába. Itt ismeri meg Inorit személyesen, aki kedvenc együttesének az Egoistnak az énekese. Fölfedezi, hogy a lány is a Sírásók tagja és segíteni próbál idoljának aki neki ad egy erőt, a irályok erelyét. Ennek segítségével Shu kitudja emelni az emberek voidját, ami nem más mint a szívünk formájából alakult szinte legyőzhetetlen fegyver. Shu kénytelen csatlakozni a Sírásókhoz, ám, ahogy egyre több titok tárul föl előtte rájön, hogy ő nem csak egy egyszerű fogaskerék ebben a történetben.
GRAFIKA
Az anime viszonylag új grafikával dolgozik. A karakter kidolgozások nagyon szépek. A csatán pörgős ritmusát könnyedén fölveszik a szereplők. Bár néha a távolról muatatott emberek mozgása kissé darabos, nem különösebben zavaró, mivel sok a közeli jelenet. A voidok kiemelése és a velük történő harc is elég látványos és nagyon igényesen kidolgozott. Ez egy nagyon szép grafika.
KARAKTEREK
Shu: Bevallom eleinte nem kedveltem Shut. Sőt nem hiszem, hogy sokan kedvelték. Ugyanis ő egy tipikus Yukki, Ganta, Kaneki karakter. Az a srác aki nem viseli férfiasan a megpróbáltatásokat. Ami persze teljesen érthető. Miért akarnál 17 évesen belekeveredni egy háborúba és emberek szívében turkálni, vagy esetleg az életükkel játszani. Viszont mint a jól működő karakterek Shu is képes viszonylagosan fölállni. Nála ez állomások sorozata. Éri őt egy hatalmas tragédia ami után kipróbálja még a zsarnoki életet is, de végül rátalál önmagára. Ám eközben is vannak megrendülései, botlásai, például Hareval amik nagyon szépre sikerültek. Shu karaktere számomra nagyon pozitív és jó élmény volt. Az anime végére szerintem sokunk a szívünkbe zárta.
Inori: Nagyon szép a hangaj....jók a dalai.......és enyi amit el tudok mondani. Inori a legfölöslegesebb karakter ebben az animében, pedig vannak egy páran. Mi? Na mondjátok meg mi értelme van a jelenlétének? Bele kell vinni egy szerelmi szálat, hogy Shu ne legyen egyedül? Hát hemzseg ez az anime a szimpatikusabbnál szimpatikusabb női karakterektől és egy ilyen semmi karaktert akar magának? Inori nem csak unszimpatikus, idegesítő, de még jelen sincsen. Konkrétan nem beszél, nem harcol, nem csinál semmit. Ül és néz ki a fejéből. Ja még néha lever pár embert. Tudom, tudom ő az idol, de ez egy remek bemutatása annak, hogy Shu beleszeret Inori dalaiba a csj meg egy semmi belül. Ennek a szerelmi kapcsolatnak semmi értelme mert nem viszi előrébb a cselekményt, de még csak ki sem színesíti.
POZITÍVUMOK
Van egy nagyon jó főszereplőnk. Shu igazából majdnem minden kritériumnak megfelel ami által követendő példává válht. Ezen felül van még néhány nagyon ígéretes és szóakoztató mellékszereplő. Például Hare, aki hibái ellenére odaadóan szereti Shut és kitart mellette, büszkén viselve minden meglázást és visszautasítást. Nagyon szépek a visszatekintő történetek Shu gyermekkorába. Például mikor az anyja elmeséli, hogy hogyan is éltek ők hármasban, vagy a megismerkedésüket. Shu vívódása az egyetlen ami engem igazán lekötött. Hiszen nagyon meghatározó és átérezhető a fájdalma. Egyszercsak belecsöppen egy ilyen csatába, amit nem is igazán tud, hogy ki ellen kéne vívnia. Benne van az Inori iránti vonzódás s a közösségbe való vágyakozás, de ugyanakkor megszólal benne a kispolgár is, aki nagyon szeretne visszamászni a kis vágószobájába. Aztán van a számomra katartikus fordulat. Shu a nagy tragédiák nyomása miatt úgy dönt erőszakosan ragadja meg a hatalmat. A kiborulása, ahogy kitépi Inori szívét, már már erőszakhoz haonlító motívumokkal, hátborzongató és nyomasztó minden pillanata királyságának. Shuval nagyon meg vagyok elégedve. Már régen láttam olyan gyönyörű anime nyitányt mint ez. Ahogy össze vágják az Inorit hallgató Shut és a menekülő Inorit az valami fantasztikus. Borzasztóan erősen kezd ez az anime, nagyon ígéretesnek tűnt...de megtévesztett.
NEGATÍVUMOK
Nem is tudom, hogy mondjam el de ennek az animének SEMMI ÉRTELME. Miről szólt a Guilty crown? Mire akart megtanítani vagy ráébreszteni? Arra, hogy lehet szertni egy olyan embert is akinek nincs lelke??? De kezdjük a legelején. Tulajdonképpen az alap sztori sem olyan izgalmas hiszen nem tudjuk miért alakul meg ez a felkelés? Ahogy arra rá is világítanak olyan emberek ellen lázadoznak akik visszaadták nekik az életet. Persze ez az alapja Shu csapongásának is, és így talán még átérezhetőbb. Én viszonylag romantikus alkat vagyok, szeretem a kis aranyos romantikus történeteket, ezért számomra az egy tökéletes felállás, hogy egy alapvetően komoly animében van egy szerelmi föloldás. Inori és Shu a világ legrosszabb szerelmes párja. Miért szereti Shu Inorit? Persze ő az idolja és rajong érte, de mitől lesz az imádatból szerelem? Attól, hogy Inori ott van mellette? Nos az nem sokat tesz hozzá hiszen nem szólal meg. Csak követi Shut mint valami engedelmes kis kutya de ezen felül nem ad életjelet. Az egyetlen komolyabb megnyilvánulása az mikor átveri a fiút az anime elején, hogy nehogy elárulja őt. Shu mellett ott van végig a szerelem lehetősége olyan lányokkal akiknek van arcmimikájuk, érzelmeik és karakter fejlődésük. Mikor kiderül, hogy Inorinak nincs lelke..hupsz szpojler, inkább az lenne az ha azt mondanám, hogy ennek a lánynak van valami a tetsén belül. Ne aggódj nincs. Tehát az egy megható dolog mikor elmondja neki még is miért sikerült Shuba beleszeretni de ez már fordítva nem törénik meg. Ráadásul a csajnak nem lehet más hangja mikor énekel meg mikor beszél, de ez még a legkisebb baj. Nem is szeretném részletezni ezt a tudományos baromságot amit beletesznek mert iszonyatos nagy hülyeség. ISZONYATOS!!!!!!!! Viszont én megszerettem ezt az animét....aztán jött a vége
szpojler
Miért akarná egy csoport elpustítani a világot úgy, hogy ők is meghaljanak? Kb. öngyilkos merénylők ellen harcolnak a hőseink, de mit akarnak ezzel? Van ennek valami vallásos utalása vagy csak megőrültek? Nem tudom mert ez valamiért senkit sem érdekel és senki sem kérdez rá az okokra. Na de a vég....kezdem: Hogy tud Inori megjelenni? Miért lehet két kard ha az teljesen személyes? Mi történt Gaial? Mi van Shu húgával? Hogy szívja be magába a vírust? És az miért csak Inorit öli meg? Miért hal meg Inori? Mitől vakul meg Shu? Miért van az, hogy emberek élvezik ezt az animét
AJÁNLÁS
Gondolom nem titok, hogy szívesen kihagytam volna az életemből ezt az élményt, de sokaknak tetszik szóval mindig fönt áll a lehetőség, hogy én vagyok a hülye. Akiket nem annyira zavarnak a logikai hiányok és a bűn rossz karakterek azok még élvezhetik is. Hiszen Shu okoz néhány nagyon jó pillanatot.
10/6.5
Következő: Toradora
Megosztás a facebookon